Ruszają Europejskie Ankietowe Badania Zdrowia

fot. Radio Rodzina

Na terenie całego kraju zostanie przeprowadzone po raz kolejny Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia. Jego celem jest poznanie obecnej sytuacji zdrowotnej mieszkańców Polski i uwarunkowań w kontekście demograficzno-społecznym, sytuacji zawodowej oraz miejsca zamieszkania.

Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia jest realizowane co 5 lat we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Wyniki badania zostaną wykorzystane do tworzenia polityki zdrowotnej na poziomie zarówno krajowym, jak i europejskim. Pozyskane z badania dane umożliwią również dokonanie porównań międzynarodowych.

Mówiła Małgorzata Wysoczyńska z Urzędu Statystycznego we Wrocławiu.

Badanie będą realizować ankieterzy z urzędów statystycznych i będzie ono prowadzone metodą bezpośredniego wywiadu ze wszystkim mieszkańcami drogą losowania. Ankieterzy zapytają m.in. o stan zdrowia, problemy zdrowotne, korzystanie z usług opieki zdrowotnej oraz styl życia mieszkańców. Badania są całkowicie anonimowe i nie wymagają żadnego dokumentu.

GUS podkreśla, że sukces badania, czyli jego wartość informacyjna i jakość wyników, zależy w głównej mierze od uczestników badania reprezentujących przekrój całego polskiego społeczeństwa, dlatego urząd prosi o współpracę z ankieterami.

Badanie potrwa do końca tego roku.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content