Rajd rowerowy i piknik już w niedzielę w Świdnicy

fot. UM Świdnica

Ponad 700 osób zapisało się na rajd rowerowy  organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Odbierz opaskę i wygraj atrakcyjne nagrody

Osoby, które się zarejestrowały mogą odebrać opaski startowe na rękę, upoważniające do obioru kuponu na  poczęstunek oraz zapewniające udział w losowaniu nagród.Czekają one na uczestników rajdu do soboty, 21 września w Wieży Ratuszowej. Można je odbierać w godzinach od 10.00 do 18.00 lub w dniu rajdu, czyli 22 września w punkcie przy bosmanacie (od godz. 9.00 do 9.45). W tych godzinach będzie również możliwość rejestracji dla tych, którzy nie zdążyli zapisać się internetowo. Kupony zostaną wydane uczestnikom rajdu po jego ukończeniu.

Moc atrakcji na pikniku rekreacyjnym

Rajd rowerowy startuje w niedzielę, 22 września o godz. 10.00 spod bosmanatu nad zalewem Witoszówka. A po jego zakończeniu odbędzie się piknik rekreacyjny na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 14.00). Dla świdniczan zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: gry zabawy dla dzieci na dmuchanych zamkach, ogródek warzywny, stanowisko symulacyjne – „alko i narko Google”, szkołę ratownictwa medycznego (nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, badanie ciśnienia, cholesterolu i poziomu cukru), społeczną akcję „Odblask to nie obciach”, czyli promowanie nawyku noszenia odblasków.

Inauguracja akcji „Odblask to nie obciach”

Społeczna akcja „Odblask to nie obciach” zainaugurowana zostanie podczas pikniku, konferencją prasową, o godz. 12.00 (przy autobusie). Jej celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach, poprzez wzrost świadomości związanej z byciem widocznym oraz promocją używania elementów odblaskowych przez dzieci, a także przez młodzież i dorosłych. Cel ten ma być osiągnięty przez prezentację m.in. w przedszkolach i szkołach podstawowych urządzenia nazwanego „magiczną tubą”.

Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę, jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami i bez nich.

inf. UM Świdnica

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content