Darmowy rower miejski? Sprawdź!

fot.UM Wrocław

W najbliższą niedzielę 22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Miejska wypożyczalnia rowerów miejskich przygotowała specjalną promocję, dzięki której wrocławianie pojadą rowerem przez godzinę zupełnie za darmo.

Od północy w sobotę do godziny 23:59 w niedzielę bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wypożyczenia. Zamiast bezpłatnych pierwszych 15, 20 lub 30 minut miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez pierwszą godzinę. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem, nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji. Po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach. –

Cieszy nas, że możemy być częścią nurtu kształtującego wzorcowe zachowania proekologiczne. W 2019 roku z rowerów publicznych Nextbike korzysta już ponad 2,3 miliona Polaków. W tym sezonie odnotowaliśmy już ponad 12 mln wypożyczeń. Sieć rowerowa Nextbike nieustannie się rozwija, udostępniając jednoślady w kolejnych miastach — mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata dyrektor komunikacji Nextbike Polska. — Zachęcamy do ekologicznego sposobu przemieszczania się po mieście — rower to zdecydowanie najlepszy sposób na podróżowanie neutralne dla klimatu i korzystne dla zdrowia — dodaje.

Dzień bez samochodu w tym roku przypada w niedzielę 22 września. Jest kulminacyjnym momentem trwającej od poniedziałku 18. edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Operator systemów rowerowych Nextbike Polska wprowadza w wielu miastach preferencyjny cennik, który będzie obowiązywał w najbliższą niedzielę.

mat.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content