Policjanci odzyskali relikwiarz i kielichy mszalne

Fot. dolnoslaska.policja.gov.pl/

Dwie osoby mające związek z przestępstwami przeciwko mieniu w rękach policjantów z wałbrzyskiej komendy. To 21-latek podejrzany o kradzieże i kradzieże z włamaniami oraz 22-latka odpowiedzialna za ukrywanie mienia pochodzącego z przestępstw oraz posiadanie i handel narkotykami. Kobieta przechowywała w swoim mieszkaniu spore ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy. Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań operacyjnych odzyskali utracone przedmioty o wartości ponad 15 tysięcy złotych, w tym relikwiarz i kielichy mszalne skradzione z jednego z kościołów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Wałbrzychu zatrzymali 22-letnią wałbrzyszankę. W jej mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli m.in. dwa pozłacane kielichy mszalne oraz relikwiarz – skradzione 8 września br. z jednego z kościołów znajdujących się na terenie miasta. Były tam także kufer i kask motocyklowy, które wraz z jednośladem zniknęły kilka dni temu z jednej z wałbrzyskich posesji. Mienie wycenione zostało łącznie na kwotę ponad 7,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności odzyskali również utracony motocykl o wartości 8 tysięcy złotych i przekazali właścicielowi.

Zatrzymanie 22 – latki podejrzanej o paserstwo i przestępstwa narkotykowe, to nie był jednak koniec pracy nad sprawą. Ustalony został sprawca kradzieży i kradzieży z włamaniami, który wpadł w ręce mundurowych na terenie powiatu świdnickiego, kiedy to jadąc skradzionym samochodem osobowym, podjął bezskuteczną próbę ucieczki, nie zatrzymując się do kontroli miejscowym funkcjonariuszom. Podejrzanym okazał się 21-letni mężczyzna, mający związek m.in. z kradzieżą pozłacanych kielichów i relikwiarza z kościoła.

Oboje wałbrzyszanie zostali już przesłuchani. Za popełnione czyny kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna natomiast może spędzić w zakładzie karnym nawet 15 lat, gdyż działał w warunkach recydywy. 22-latka została objęta dozorem policyjnym, a 21-latek po przeprowadzonych czynnościach procesowych decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu trafił już na najbliższe 3 miesiące do Aresztu Śledczego.

mat.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content