Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu coraz bliżej

fot. Radio Rodzina

42. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które odbędzie się we Wrocławiu między 28 grudnia 2019 r. a 1 stycznia roku 2020 przygotowywane jest coraz intensywniej. Z początkiem października przy pl. Grunwaldzkim (a dokładnie przy ul. Piastowskej 1a) zainauguruje swoją działalność Centrum Przygotowań. W tym miejscu, osoby zainteresowane dowiedzą się czegoś więcej, będą mogły się pomodlić lub porozmawiać.

Wraz z otwarciem Centrum Przygotowań, przy ul. Piastowskiej 1a, zamieska 5 braci wspólnoty, 3 siostry zakonne (które pomagają w Taizé w przyjęciu pielgrzymów), a także 13 młodych wolontariuszy z różnych krajów. Będą oni w naszym mieście do zakończenia ESM 2019. W tym czasie odwiedzą parafie, szkoły, uczelnie i będą zachęcać mieszkańców Wrocławia, jak i okolicznych miejscowości do przyjęcia w swoich domach pielgrzymów przyjeżdżających do Wrocławia. Jest to o tyle ważne, że każdego roku w spotkaniach młodych każdego roku przyjeżdżają młodzi z całego świata.

Każdy z uczestników spotkania, zaproszony jest do pogłębienia życia wewnętrznego i więzi solidarności. Pielgrzymka oprócz walorów duchowych, ma także pomóc doświadczyć przyjaźni, pojednania i pokoju.

21 września br. do Wrocławia przyjedzie ciężarówka z Francji. Możesz pomóc w rozładunku. Więcej informacji tutaj.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content