Rozmawiasz przez telefon w aucie? Dziś szczególne kontrole policji

Fot. motoryzacja.interia.pl

Od godziny 6 rano, w ramach ogólnopolskich działań, policjanci na terenie całego Dolnego Śląska przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY”. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, ograniczenia ilości wypadków oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń na drogach przebiegających przez teren naszego województwa. Policjanci będą dziś przede wszystkim egzekwować od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Wybieranie numeru telefonu czy pisanie wiadomości tekstowych podczas jazdy samochodem sprawia, że kierujący nawet przez kilka sekund nie patrzy na drogę. Na drodze zagrożenie może powstać w bardzo krótkim czasie. Sytuacja rozwija się najczęściej dynamicznie. Telefon w takich sytuacjach może nam przeszkodzić w koncentracji i stać się przyczyną zdarzenia zagrażającego naszemu bezpieczeństwu na drodze. Niejednokrotnie skutki mogą być katastrofalne.

Dla tego też zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, w tym również rowerzystów. Pamiętajmy, że „korzystanie z telefonu” to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie wiadomości, przeglądanie Internetu, czy inne czynności związane z patrzeniem w ekran aparatu.

Każdy kierowca, jeśli telefon podczas jazdy samochodem jest mu niezbędny, powinien być wyposażony w zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy. Dzięki temu nie odrywamy wzroku od drogi.

gk/inf.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content