Małgorzata Calińska-Mayer: „koalicję z Bezpartyjnymi oceniam na 4”

fot. Radio Rodzina

Bezpartyjni Samorządowcy w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością rządzą w regionie.

Małgorzata Calińska-Mayer, numer 5 na liście wrocławskiej PiS do Sejmu, radna sejmiku województwa dolnośląskiego odpowiedzialna m.in. za kulturę, na naszej antenie oceniła współpracę w ramach koalicji.

Tematem gorącym w kulturze na Dolnym Śląsku jest nadal formalny brak dyrektorów w Operze Wrocławskiej i Teatrze Polskim, za które odpowiedzialny jest zarząd województwa dolnośląskiego.

Członek zarządu województwa – Michał Bobowiec podkreślił, że urząd nie miał dokładnych danych dot. liczby członków Inicjatywy Pracowniczej, której przedstawiciel zasiadał w komisji konkursowej zajmującej się wyłonieniem nowego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Dodatkowo wg marszałka Bobowca zarząd został wprowadzony w błąd przez pełniącego obowiązki dyrektora – Kazimierza Budzanowskiego. Co oznaczało w praktyce, że konkurs na dyrektora teatru został unieważniony.

Poprosiliśmy o komentarz do tej sprawy radną Małgorzatę Calińską-Mayer.

Radna była również odpowiedzialna za mediacje w sprawie przekształcenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. M. Lutra we Wrocławiu.

– Wszyscy mieszkańcy mają prawo do tego, aby ich dzieci uczyły się publicznych placówkach, a nie w prywatnych – podkreśla radna.

Radna dodaje również, że niektórzy rodzice dostali sygnały, że nie godząc się na pozostanie w SOSW1 mogą liczyć się z tym, że dzieci zostaną im odebrane.

W rozmowie poruszyliśmy także kwestię startu radnej w wyborach i priorytetach w pracy na rzecz regionu.

Posłuchaj:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content