„Polska pod Krzyżem” w naszej archidiecezji [gdzie? kiedy?]

www.polskapodkrzyzem.pl

Dla tych, co nie mogą uczestniczyć w narodowej modlitwie „Polska pod Krzyżem”, przygotowywane są miejsca, gdzie będzie można się duchowo włączyć w narodową modlitwę. Poniżej prezentujemy miejsca, gdzie odbywać się będą spotkania modlitewne.

BAGNO:

Parafia pw. Wniebowstąpienia NMP

18:00 – Msza Święta
Modlitwa pod krzyżem

BIELANY WROCŁAWSKIE:

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła

12:00 – Msza święta i nabożeństwo krzyża

BIERUTÓW:

Parafia pw. św. Jozefa Oblubieńca
Organizator: Akcja Katolicka przy parafii

19:00 – wspólna modlitwa (skwer przy kościele św. Katarzyny)

BRZEG:

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

11:00 – Nabożeństwo wynagradzajace pod krzyżem misyjnym przed kościołem,
Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu,
Po adoracji Msza Święta.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu,
18.00 Msza Święta
Po Mszy św. droga krzyżowa na terenach zielonych Zamku Piastów Śląskich, następnie adoracja krzyża
21:00 Apel Jasnogórski

BRZEG DOLNY:

Parafia pw. NMP Królowej Polski

11:00 – Różaniec

KRYNICZNO:

Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

17:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 – Msza święta
Po Mszy świętej Droga Krzyżowa

KRZELÓW:

Parafia pw. św. Marcina

11:30 – Różaniec
12:00 – Msza Święta
Po mszy Droga Kryżowa

MALCZYCE:

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

17:30 – Różaniec w intencji Polski

NAMYSŁóW:

Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła

18:00 Msza święta
Po Mszy św. wszyscy udadzą się pod krzyż gdzie nastąpi wspólna modlitwa

OBORNIKI ŚLĄSKIE:

Parafia pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego

19:30 – adoracja w duchu uwielbienia

OLEŚNICA:

Parafia pw. NMP Matki Miłosierdzia
Organizator: Akcja Katolicka w Oleśnicy

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu,
18.00 – Msza święta
Po Mszy św. spotkanie pod Krzyżem Misyjnym przed kościołem.

Parafia pw. NMP Fatimskiej

18:00 – Msza święta
Po Mszy Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, adoracja Krzyża, różaniec,
Zakończenie ok. 21:00

OŁAWA:

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

11:00 Msza święta
Po Mszy św. Droga Krzyżowa

Parafia pw. NMP Różańcowej

20:00 – Droga Krzyżowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie 21.00 – Apel Jasnogórski

Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła (przy pomniku św. Jana Pawła II)

16:30 – modlitwa prowadzona przez LSO i Oazę (różaniec, modlitwa przebłagalna)
18:00 – Msza święta w kościele
Po mszy modlitwa uwielbienia, procesja z Najświętszym Sakramentem, a także akt zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi.
Zakończenie ok. godz. 19:30.
Prośba o przyniesienie swoich własnych krzyży np. ze ściany.
Podczas spotkania będą obecne relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.

PIOTROWICE:

Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

13:45 – różaniec
Po różańcu Msza święta w intencji Ojczyzny
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
Następnie: Procesja do nowo postawionego przydrożnego Krzyża. Poświęcenie. Czuwanie u stóp Krzyża.

SMOLEC:

Parafia pw. Narodzenia NMP

14:30 – Droga Krzyżowa
15:00 – Msza święta

ŚLĘZA:

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Bielanach Wrocławskich

11:00 pod krzyżem w Ślęzy

STRZELIN:

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

15:00 (przy krzyżu misyjnym) – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

SULISTROWICE:

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

19:00 – Msza święta (Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady)
Po mszy wejście na Ślężę i modlitwa na szczycie Koronką do Bożego Miłosiedzia przy krzyży milenijnym.

TRZEBNICA

Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła (przy krzyżu misyjnym)

15:00 – wspólna modlitwa w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny 

Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła – Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej
Parafia proponuje, by w każdym miejscu, gdzie znajduje się krzyż, zgromadzić się pod Nim, jak Maryja z uczniami, o wyznaczonej porze, przynosząc z domu swoje krzyże i adorując Go, odmówić jedną z części Różańca Świętego. Następnie:

18:30 – Msza Święta
Po Mszy św. Adoracja Krzyża – do rana
23.00 – Droga Krzyżowa i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
Adoracja będzie trwała do rana.
Od 24.00 kościół otwierany będzie o pełnych godzinach.

Adoracja pod Krzyżem w poszczególnych miejscowościach przedstawia się następująco:

Krzyż Misyjnygodz. 11.00
Będkowogodz.11.30
Nowy Dwórgodz.12.00
Brzykówgodz.12.30
Szczytkowicegodz.13.00
Kobylicegodz.13.30
Księginicegodz.14.00
Rotundagodz.14.30
Małuszyngodz. 15.00
Sulisławicegodz.15.30
Świątnikigodz.16.00
Raszówgodz.16.30
Taczów Wielkigodz. 17.00
Taczów Małygodz. 17.30
Brochocimgodz. 18.00
Krzyż na cmentarzu parafialnym (zabieramy świece)godz. 20.00
Krzyż Katyński (zabieramy świece)godz. 21.00
Droga Krzyżowa w bazylicegodz. 23.00
Adoracja indywidualna w bazyliceod 19.15 do rana

WOŁÓW:

Parafia pw. św. Wawrzyńca

18:00 Msza święta
Po mszy adoracja Krzyża Świętego, błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego

Parafia pw. św. Karola Boromeusza

17:30 – wspólna modlitwa pod krzyżem przed kościołem
18:30 – Msza święta

WROCŁAW:

Wrocław – Kościół św. Krzyża we Wrocławiu (Ostrów Tumski)

11:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
12:00 – Msza Święta połączona z odpustem
13:00 – Nabożeństwo Krzyża

Wrocław – Parafia pw. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego (Brochów)

18:00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Jacka Kicińskiego (połączona z odpustem parafialnym)
do 24:00 – modlitewne czuwanie

Wrocław – Parafia pw. św. Augustyna (ul. Sudecka)
Organizator: Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej

11:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (kaplica)
12.00 – Eucharystia (kościół)
13.00 – Modlitwy pod Krzyżem Misyjnym.

Wrocław – Parafia pw. św. Faustyny (Biskupin)

17:00 Droga Krzyżowa,
18:00 Msza święta 
ok. 19:00 Adoracja Krzyża ze śpiewem kanonami Taize

Wrocław – Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (Wrocław-Złotniki)  
18:00 Eucharystia,
Po zakończeniu Mszy św. Adoracja krzyża
Po zakończeniu adoracji Apel Jasnogórski

Wrocław – Parafia pw. NMP Matki Pocieszenia (Dąbie)

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa

Wrocław – Parafia pw. św. Klemensa Dworzaka
Organizator: Akcja Katolicka i Ludzie Pracy

17:00 – Wspólna modlitwa pod krzyżem misyjnym
18:00 – Msza święta

Wrocław – Parafia pw. Matki Bożej Królowej Pokoju (Wrocław Popowice)

18:00 Msza Święta
Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej

Parafia pw. NMP Wspomożycielki Wiernych (Księże Małe)

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (pod krzyżem misyjnym)

Po modlitwie Droga Krzyżowa w kościele

Parafia pw. św. Michała Archanioła (Salezjanie)

15:00 – wspólna modlitwa przy Krzyżu Misyjnym na ścieżce prowadzącej do głównego wejścia do naszego kościoła. (Koronka do Bożego Miłosierdzia,  droga krzyżowa ze stacjami wokół kościoła, liturgia słowa w kościele, adoracja Krzyża z ucałowaniem wizerunku Chrystusa oraz możliwość przyjęcia Komunii św.)

Parafia pw. św. Michała Archanioła (Muchobor Wielki)

15:00 – wspólna modlitwa pod krzyżem i Msza święta

Parafia pw. Opatrzności Bożej (Nowy Dwór)

20:30 – Apel Jasnogórski
21:00 – zakończenie przy Krzyżu Misyjnym

Parafia pw. NMP Matki Nieustającej Pomocy

18:00 – Msza święta
Po mszy modlitewne czuwanie, podczas którego będzie m. in. wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (Jagodno)

18:00 – Msza święta
Po mszy uwielbienie i adoraca Krzyża

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia

8:30 – Msza Święta
Po mszy modlitwa pod krzyżem

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (Ołbin)

18:00 – Msza święta
do 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu
20:00 – Droga Krzyżowa
21:00 – Apel Jasnogórski, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu
23:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
24:00 – Msza święta

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła (Stabłowice)

11:00 – rozważanie wprowadzające,
11:30 – Modlitwa Różańcem,
12:00 – Odsłuchanie słów Jana Pawła II o naszej wierze i godności człowieka.
Od 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z litanią do Krzyża Świętego i Koronką do Bożego Miłosierdzia
18:00 – Msza Święta
ok. 19:00 Droga Krzyżowa.
21:00 Zachęcamy do odprawienia Apelu Jasnogórskiego we własnych domach

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

od 12:00 – modlitwa za Kościół i Ojczyznę – Eucharystia,  Różaniec,  procesja do parafialnego  krzyża misyjnego, Koronka do Miłosierdzia Bożego przy Krzyżu.

Parafia pw. Odkupiciela Świata

8:30 – 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 – Msza święta

Parafia pw. NMP Matki Kościoła

18:00 Msza św. w int. Ojczyzny
do 21:00 – adoracja Najświetszego Sakramentu
21:00 – Apel Jasnogórski

Parafia pw. Trójcy Świętej (Krzyki)

15:00 – 18:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza święta, adoracja Najświętszego Sakramentu,

Parafia pw. św. Jadwigi (Kozanów)

17:30 – wspólna modlitwa pod Krzyżem Misyjnym

ZAWONIA:

Parafia pw. św. Jadwigi

17:00 – Droga Krzyżowa, uwielbienie Krzyża przez Najświętszym Sakramentem

ŻERNIKI WROCŁAWSKIE:

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

14:30 – Spowiedź święta
15:00 – Msza święta z drogą krzyżową 
21:00 – Modlitwa przy przydrożnych krzyżach naszej parafii:​

  1. Żerniki Wr. – Krzyż przy kościele,
  2. Biestrzyków – Krzyż przy skrzyżowaniu ulic Akacjowej i Lipowej,
  3. Smardzów – Krzyż przy skrzyżowaniu ulic M. Reja i E. Raczyńskiego,
  4. Iwiny – Krzyż przy skrzyżowaniu ulic T. Kościuszki i Kolejowej,
  5. Lamowice – Krzyż przy ulicy Buforowej przy przystanku.

Jeżeli w twojej parafii odbędzie się modlitwa w ramach „Polska pod Krzyżem” poinformuj nas: lukasz.romanczuk@radiorodzina.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content