Marcin Krzyżanowski o służbie zdrowia i wyborach do Senatu

fot. Radio Rodzina

Szykują się zmiany w Narodowym Funduszu Zdrowia. Najważniejszym elementem reformy jest przekazanie dodatkowych środków przede wszystkim na funkcjonowanie szpitali powiatowych. 

W Porannym Gościu Radia Rodzina wicemarszałek województwa dolnośląskiego – Marcin Krzyżanowski odpowiedzialny za służbę zdrowia w regionie przybliżył zmiany, jakie czekają szpitale.

Poruszyliśmy również kwestię dot. budowy nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu, który ma powstać przy al. Stabłowickiej.

Radni w odpowiedzi na problem z jakim mierzy się nie tylko Dolny Śląsk, ale cały kraj – brak personelu medycznego w szpitalach, mają przyjąć uchwałę w sprawie stypendiów dla studentów pielęgniarstwa, aby zachęcić ich do wybierania tego kierunku i pracy w zawodzie.

Wicemarszałek Krzyżanowski w nadchodzących wyborach startuje w okręgu nr 7 do Senatu. Jego kontrkandydatką jest prof. Alicja Chybicka startująca z list Koalicji Obywatelskiej.

Marcin Krzyżanowski wierzy, że dotychczasowa praca na rzecz regionu przekona wyborców, aby to przy jego nazwisku postawili znak „x”.

Posłuchaj rozmowy, w której dotknęliśmy również kwestii programu, jaki rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział na ostatniej konwencji.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content