Karmelici zapraszają do nauki chorału

fot. Radio Rodzina

Do niedzieli, 15 września trwają zapisy na Kurs Śpiewu Gregoriańskiego wg metody Solesmes. Kurs organizowany jest przez Karmelitański Ośrodek Liturgii i Modlitwy.

Kurs Śpiewu Gregoriańskiego rozpocznie się w październiku br. Zajęcia odbywać się będą w jedną z sobót miesiąca w godzinach od 9 do 15.

Grupy biorące udział w kursie podzielone są na dwa poziomy:


I – podstawowy, skierowany do osób, które rozpoczynają kurs. Prowadzący zajęcia podejmą tematykę związaną z notacją watykańską, czy interpretacją neum. Powiedzą także o podstawowych zagadnieniach związanych z rytmem, elementy psalmodii. Podjęta zostanie nauka śpiewu  wybranych kyriale i  antyfon gregoriańskich.

II – średniozaawansowany – dla osób kontynujących kurs.
W programie znalazły się m.in zagadnienia związane z neumami złożonymi, rytmem, elementami modalności, śpiewem  kyriale , antyfon i wybranych propriów mszalnych , psalmodie w wybranych tonach.

Dodatkowo każda z grup uczestniczyć będzie w zajęciach emisji głosu czy solfeża na tonach gregoriańskich. Przewidziane są także zajęcia z liturgiki.

Kurs Śpiewu Gregoriańskiego wg metody Solesmes ma także swojego duchowego patrona, jest nią św. Elżbieta od Trójcy Świętej, która podczas swojego ziemskiego życia miłowała się w muzyce.

Szczegóły na plakacie i stronie internetowej:
http://szkolachoralu.pl/kurs-wroclaw/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content