Naukowy Bełkot na DFN

Fot. youtube.com

Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Inauguracja XXII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. 19 września gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Dawid Myśliwiec autor kanału Naukowy Bełkot. Na spotkanie obowiązują zapisy.

W tym roku hasłem przyświecającym Festiwalowi jest sentencja „Między duchem a materią pośredniczy matematyka”, nawiązująca do 100. rocznicy powstania Towarzystwa Matematycznego. Dla wszystkich pasjonatów nauki, kultury i sztuki organizatorzy przygotowali ponad 1 500 wydarzeń – warsztatów, wykładów, pokazów, laboratoriów etc. Wstęp na wszystkie jest bezpłatny.

Festiwal we Wrocławiu potrwa do 25 września, a następnie gościć będzie w 10 miastach regionu (do końca października).

Już w najbliższy weekend tj. 14 i 15 września w godz. 11-15 na Promenadzie Staromiejskiej przy Teatrze Lalek odbędzie się kolejna edycja Parku Wiedzy w ramach DFN. Na kilkunastu stoiskach przygotowanych przez Organizatorów i Współorganizatorów będzie można wziąć udział w warsztatach chińskiej kaligrafii, zbudować własne urządzenie, wybrać się w fascynujący świat fizyki czy też zasięgnąć porady w Mobilnej poradni językowej.

To tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Wszystkie informacje znaleźć można na stronie www.festiwal.wroc.pl.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content