Miliony dla wrocławskich osiedli! Sprawdź, czy Twoje osiedle otrzyma dodatkowe środki

Od lewej: Jacek Pluta, wicedyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMW, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMW

40 mln złotych na zadania inwestycyjne otrzymają wrocławskie osiedla w latach 2020-2021 w ramach Funduszu Osiedlowego. O przeznaczeniu środków, po konsultacjach z mieszkańcami, zdecydują Rady Osiedli. Nabór wniosków wystartuje w połowie listopada.

Fundusz Osiedlowy powstał z inicjatywy prezydenta Jacka Sutryka. To narzędzie, które obok m.in. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, programu Mikrogranty czy Funduszu Inicjatyw Lokalnych, będzie jednym z kluczowych elementów partycypacyjnego budżetu Wrocławia. Każde osiedle w ramach budżetu miasta otrzyma możliwość zadysponowania określonej puli środków, z przeznaczeniem na realizację wybranych projektów inwestycyjnych. Będzie można ubiegać się o realizację „drobnych”, ale potrzebnych inwestycji na swoim terenie.

podkreśla prezydent Jacek Sutryk.


Podział środków

O realizowanych zadaniach na konkretnych osiedlach będą decydować Rady Osiedli po obowiązkowych konsultacjach z mieszkańcami. 40% środków z puli 40 mln zł zostanie podzielone równo pomiędzy 48 wrocławskich osiedli. Pozostałe 60% będzie rozdzielane w zależności od powierzchni osiedla oraz liczby mieszkań.

Najniższa kwota dofinansowania to 350 tys. zł (Bieńkowice), a najwyższa to 1,6 mln zł (Ołbin). Na Ołtaszyn trafi ponad 500 tys. zł, na Psie Pole – Zawidawie 1,4 mln zł, a np. na Stare Miasto blisko 800 tys. zł.

powiedział Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMW.


Harmonogram

We wrześniu rozpoczną się szkolenia z obsługi Funduszu Osiedlowego dla Rad Osiedli. Od września do grudnia odbywać się będą konsultacje z mieszkańcami dotyczące propozycji projektów. 16 listopada wystartuje elektroniczny nabór wniosków, który potrwa do 16 grudnia 2019 r. Następnie do kwietnia 2020 r. wnioski będą weryfikowane, a od maja 2020 r. ma ruszyć ich realizacja.

Więcej informacji o harmonogramie dostępnych tutaj.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content