Wrocławianie w finale!

fot. materiały prasowe

W niedzielny wieczór na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu na zgromadzonych kibiców czekało spotkanie na szczycie – półfinał PGE Ekstraligi, w którym zmierzyły się drużyny Betardu Sparty Wrocław z Falubazem Zielona Góra.

W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi drużynami, 1 września w Zielonej Górze lepsi okazali się gospodarze. Pokonali Spartan 48:42 i przed rewanżowym spotkaniem na Stadionie Olimpijskim zapewnili sobie aż 6-punktową przewagę.

W składzie Betardu Sparty Wrocław wystąpili: Tai Woffinden, Jakub Jamróg, Vaclaw Milik, Max Fricke, Maciej Janowski, Przemysław Liszka, Maksym Drabik i rezerwowy Gleb Czugunow.

Spotkanie rozpoczęło się od remisu 3:3. Pewne zwycięstwo Woffindena, który pokazał, że sobotni występ w GP Danii był tylko wypadkiem przy pracy.

Z kolei w biegu następnym, juniorskim, bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Betardu, którzy wygrali 5:1. 3 pkty Maksyma Drabika, 2 Liszki.

Trzeci bieg to odpowiedź Falubazu. Zawodnik zielonogórzan Michael Jepsen Jensen pewnie wygrywa. A Falubaz zbiera w tym biegu zdobywa 4 pkt i na tablicy wyników było 10:8 dla Sparty.

W czwartym biegu za sprawą Macieja Janowskiego i Maksyma Drabika, Betard odrobił straty z pierwszego pojedynku. Pewne 5:1 i wynik 15:9.

Dalsza część spotkania to wyrównana walka. aż do biegu 8. Od tego momentu przewaga wrocławian zaczęła się powiększać. Dobrze spisujący się w tych zawodach Jepsen zaczął przyjeżdzać na ostatnim miejscu. W tym biegu kolejne 3 pkty dorzucił Janowski. Bieg wrocławianie wygrali 4:2 i po 8 wyścigach było 28:20.

Dziewiąte stracie Betard wygrał 5:1. Trener Śledź zastosował rezerwę zwykłą. Za Jakuba Jamroga pojechał Gleb Czugunow, który zainkasował komplet punktów, drugi Tai Woffinden. Wynik 33:21

Kolejne dwa biegi nie przyniosły większych zmian.

Przed biegami nominowanymi 14 i 15 było już jasne, że Betard nikt z oglądających nie miał wątpliwości, że jest to wieczór wrocławian. 47:31 to był bezpieczny wynik.

Trener wrocławian znów zastosował rezerwę zwykłą. Czugunow za Jamroga. Drabik za Milika. Betard wygrywa 5:1. Czugunow 3 pkt, Milik 2 pkt.

Bieg ostatni, 15 to popis Taia Woffindena. Zainkasowane 3 pkt przyklepały awans do finału.

Końcowy wynik: Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra 56:34

W dwumeczu: 98:82.

Przed meczem rozstrzygnęła się rywalizacja pomiędzy Fogo Unią Leszno a Włókniarzem Częstochowa. Tutaj w dwumeczu lepsze okazały się leszczyńskie „byki”, które pokonały dwukrotnie drużynę spod Jasnej Góry 57:33 oraz 52:38.

Finał zostanie rozegrany: 13 września o 20 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, a rewanż 22 września na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

materiał przygotował: ks. Łukasz Romańczuk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content