Radni Wrocławia o komunikacji i rozwiązaniach ekologicznych

fot. Radio Rodzina

We Wrocławiu pojawią się nowe buspasy, poszerzona została strefa płatnego parkowania, wprowadzone zostały również zmiany w opłatach za parkowanie.

Zmiany wprowadzane przez miasto mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. W Porannym Gościu Radia Rodzina, zapytaliśmy radnych miejskich, czy miasto jest przyjazne kierowcom?

Mówił przewodniczący rady – Jarosław Charłampowicz (PO).

– Mamy w tej chwili 30 km buspasów we Wrocławiu i niektórych istnienie jest chybione – dodaje radny Robert Pieńkowski (PiS).

Kolejną kwestią, jaką poruszyliśmy to ekologia, a dokładnie przyjęcie uchwał, które dot. miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu, apelu do rządu w sprawie przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu oraz zwolnieniu z podatku od nieruchomości posiadających ekologiczne ogrzewanie.

Mówił przewodniczący Charłampowicz.

Radny Pieńkowski zaznacza, że na sesji Rady Miejskiej Wrocławia kontrowersje wywołały poglądy, które w swojej treści miały wpisaną doktrynę.

W rozmowie poruszyliśmy również kwestię rozszerzenia i zmiany w opłatach za parkingi, a także o sytuacji dzieci niepełnosprawnych we wrocławskich placówkach.

Posłuchaj:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content