Ludwik Jerzy Kern na nowo!

fot: mat.pras CK Agora

Każdy miał swojego Kerna to nowy projekt realizowany przez Centrum Kultury Agora. W jego ramach – na początek nowego roku – cykl spotkań z twórczością autora Ferdynanda Wspaniałego. W ramach projektu odbędą się m.in. bezpłatne warsztaty animacji poklatkowej, kreatywnego pisania Loesie, piknik językowy oraz konkurs na reportaż podróżniczy.

O cyklu wydarzeń opowiada Pola Fedyszyn z CK Agora:

JAŚNIE RYMY PANA KERNA – warsztaty wokalne z Olą Turoń
19, 26, 29 września / warsztaty wokalne zakończone koncertem / sala widowiskowa

Na początek warsztaty wokalne z Olą Turoń, podczas których dzieci przygotują program artystyczny bazujący na tekstach piosenek stworzonych przez L.J. Kerna, takich jak: Lato lato, Wojna domowa, Nie bądź taki szybki Bill, Cicha woda. Efekty warsztatów  uczestnicy zaprezentują na specjalnym koncercie razem z prowadząca i cenionymi, wrocławskimi muzykami Hubertem Radoszko, Żenią Betlińskim oraz Filipem Laszukiem.

ZRÓB KOMUŚ DZIEŃ DOBRY – Kreatywne pisanie z LOESJE
21 i 22 września w ramach projektu KAŻDY MIAŁ SWOJEGO KERNA zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztaty Loesje, czyli z polską Lusią.

Loesje narodziła się w Arnhem w Holandii, 24 listopada 1983 roku. Jej działalność ma pobudzać odbiorców do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadomić możliwość wpływania na najbliższe otoczenie.Teksty, które zamieszczane są na drukach (plakatach, pocztówkach, wlepkach), tworzone są najczęściej w ramach warsztatów kreatywnego pisania, a ich celem jest dzielenie się pomysłami i ideami, wyrażenie własnych opinii przy użyciu krótkich sloganów. Warsztaty Loesje to okazja do wyrażania swoich poglądów oraz inspiracja do działania, zwłaszcza w najbliższym otoczeniu.

KREATYWNE PISANIE (pierwsza część warsztatów)
Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są te najbardziej inspirujące. Po redakcji końcowej, wybrane teksty stworzą serię powarsztatowych plakatów. Temat warsztatów będzie oscylował wokół twórczości i postaci Ludwika Jerzego Kerna.

REDAKCJA KOŃCOWA (druga część warsztatów)
W trakcie redakcji końcowej powstaną finalne brzmienia tekstów, które złożą się na nową serię charakterystycznych, czarno-białych plakatów Loesje. Więcej o kreatywnym pisaniu i Loesje: www.loesje.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content