Franciszek: troska o chorych musi objąć wszystkie wymiary osoby

Fot. radiomaryja.pl

Na konieczność ogarnięcia przez ludzi wierzących troską wszystkich wymiarów osoby chorej wskazał Ojciec Święty odwiedzając szpital „Sant’Egidio” w Zimpeto, na przedmieściach stolicy Mozambiku – Maputo. Mieści się w nim także oddział leczenia osób chorych na AIDS.

Papież nawiązał do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. „To Centrum ukazuje nam, że byli tacy, którzy zatrzymali się i odczuli współczucie, którzy nie ulegli pokusie powiedzenia, nie ma nic do zrobienia, nie można zwalczyć tej plagi i odważnie zadali sobie trud, by szukać rozwiązań” – stwierdził Franciszek. Przypomniał, że „troska wierzących nie może ograniczać się do pewnej formy pomocy – chociaż na początku jest ona konieczna i opatrznościowa – ale wymaga owej wrażliwości miłości, która szanuje drugiego jako osobę i zabiega o jego dobro”.

TŁUMACZENIE:
„W ten sposób wszystkie osoby, które na różnych poziomach są częścią tej wspólnoty służby zdrowia, stają się wyrazem Serca Jezusa, aby nikt nie myślał „że ich wołanie padło w próżnię Są znakiem dzielenia się dla potrzebujących, by poczuli aktywną obecność brata i siostry.”

Ojciec Święty zauważył, że w dziele pomocy osobom potrzebującym wielkie znaczenie ma współpraca z innymi instytucjami i organizacjami. Papież przypomniał również, że w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie mowa o tym, iż obiecuje on zapłacić resztę po powrocie.

st, mard/Maputo/Redakcja, nasłuch San Endigio, (mard)/KAI

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content