Biegnąc do mety, posprzątają Wrocław!

pixabay.com

Fortum zaprasza wszystkich biegaczy chcących połączyć swoją sportową pasję z ochroną środowiska naturalnego na plogging, czyli bieganie i sprzątanie. W trakcie 3-kilometrowego biegu uczestnicy będą zbierać zalegające na ulicach miasta śmieci. Start w piątek (6 września) o godzinie 13.00.

Plogging to sport wymyślony w Szwecji. Jego nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: szwedzkiego słowa plocka up, czyli podnosić oraz słowa jogging. W całej Skandynawii ploggersów można spotkać nie tylko w lasach, ale i centrach miast. Entuzjastą ploggingu jest między innymi prezydent Islandii Guðni Jóhannesson, który namawia biegaczy do zbiorowego śmieciobrania. W Polsce do tej pory odbyło się kilka tego typu wydarzeń. Fortum, europejski lider we wdrażaniu czystych technologii energetycznych, zachęca do udziału w każdym z nich i organizuje własne. Tym razem plogging z Fortum odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

– mówiła Anna Domańska z FORTUM.

Bieg organizowany przez Fortum przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji. Na miejsce warto przyjść uzbrojonym w rękawiczki i małe worki na śmieci. Bieg poprowadzi Magda Kowalska, trenerka slow jogging.

Tegoroczna edycja odbywa się w różnych lokalizacjach. Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u Plogging z Fortum we Wrocławiu.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content