II edycja akcji medycznej w Powiecie Wrocławskim

mat. prasowe

Na fali ubiegłorocznego sukcesu, cykl akcji medycznych pn. „Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim” został zorganizowany już po raz drugi. Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki decyzji Zarządu Powiatu Wrocławskiego, który pozytywnie ocenia tego typu działania promocyjne. Członkowie Zarządu aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu.

Imprezy odbyły się w Siechnicach, Kiełczowie i Sobótce. Również i tegoroczna odsłona wydarzenia poświęcona została profilaktyce kardiologicznej. Podczas każdej z Białych Niedziel pacjenci mogli zbadać poziom cholesterolu, cukru, wykonać EKG, badanie przepływów w kończynach dolnych oraz skonsultować się z lekarzem i dietetykiem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oferta została poszerzona o konsultacje z Dolnośląskim Centrum Onkologii, gdzie za pomocą dermatoskopu badane były znamiona skórne. Tradycyjnie nie zabrakło też Narodowego Funduszu Zdrowia, który poza Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego oferował utworzenie Profilu Zaufanego umożliwiającego dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Rzecznik Praw Pacjenta udzielał porad związanych z prawami w zakresie ochrony zdrowia, a o innych aspektach związanych z prawem można było porozmawiać z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta. Ważnym elementem imprezy była obecność Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew podczas akcji oddało blisko 100 honorowych dawców. W czasie Białych Niedziel obecne było Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, znane m.in. z aktywności grupy w-skersów Jak nie MY, to kto?. Dolnośląski oddział PTSR nieustannie udowadnia, że niemożliwe nie istnieje, a jego reprezentanci pomimo nieuleczalnej choroby regularnie pokonują górskie szlaki na wózkach inwalidzkich. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przygotowało stoisko na którym można było uzyskać informacje na temat realizowanych programów.

Jak zawsze moc atrakcji zapewnili strażacy z OSP oferując kurtyny wodne, tory przeszkód czy ściankę wspinaczkową. Nie zabrakło też pokazów pierwszej pomocy. Policjanci
z Komendy Miejskiej Policji znakowali rowery oraz udzielali informacji na temat bezpieczeństwa. Na każdej akcji można było spróbować lokalnych specjałów oraz obejrzeć pokazy przygotowane przez kluby sportowe.

W tym roku pod kątem chorób niedokrwiennych serca udało się przebadać 369 osób. Do punktu Dolnośląskiego Centrum Onkologii zgłosiło się 272 pacjentów, z czego 45 zostało skierowanych do dalszej diagnostyki.

Podczas akcji obecni byli Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki, Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego – Andrzej Szawan, Członkowie Zarządu Powiatu Wrocławskiego: Wiesław Zając, Barbara Kosterska i Dariusz Jedynak oraz radni powiatowi.

-Te imponujące liczby wskazują na to, że takie akcje są potrzebne. Mieszkańcy chętnie korzystają z badań, które mogą wykonać na ternie swojej gminy i bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach. „Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim” to akcja ciepło i entuzjastycznie przyjęta przez mieszkańców i wszystko wskazuje na to, że warto ją kontynuować w kolejnych latach, podkreślają organizatorzy.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content