#Czas na buspas

fot. doba.pl

Podczas wakacji we Wrocławiu pojawiły się kolejne buspasy (ul. Krakowska, ul. Grabiszyńska i ul. Podwale).

– Komunikacja publiczna musi być szybka, bezpieczna, bezkolizyjna – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– To nie jest tak, że poprawiamy komunikacje publiczną tylko poprzez wydzielanie buspasów – dodaje Sutryk.

Planowany jest buspas wzdłuż ul. Krzywoustego.

O ile szybciej jeżdżą pojazdy komunikacji miejskiej?

Jakie będą kolejne zmiany?

Na ul. Grabiszyńskiej funkcjonują 4 linie tramwajowe i 5 linii autobusowych. To 20 tramwajów i 15 autobusów na godzinę, którymi jeździ 43 tys pasażerów dziennie. Co 2,5 min przejeżdża tędy pojazd komunikacji miejskiej.


Na ul. Krakowskiej na nowym buspasie pojazd komunikacji miejskiej pojawia się co 5 minut, a dziennie autobusy przewożą około 21 tysięcy pasażerów. Jesienią dodatkowo zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 114 w godzinach szczytu.

Buspas wytyczono także na Podwalu (na odcinku od ul. Kołłątaja do ul. Świdnickiej). Kursujące tam linie autobusowe przewożą dziennie liniami około 15 tys. pasażerów. Tym odcinkiem przejeżdża w szczycie 25 autobusów na godzinę. 

Nowe zmiany to także likwidacja wakacyjnych rozkładów jazdy, tańsze bilety jednorazowe i okresowe, nowe trasy i linie autobusowe i wydłużenie czasu kursowania tramwajów

Od 28 września zostanie wydłużone kursowanie pięciu głównych linii tramwajowych. Tramwaje linii nr 7, 9, 10, 11 i 31 będą kursowały z częstotliwością co 30 minut w godz. od 23.00 do 0.30 w weekendy.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content