Będzie zmiana ruchu na Grabiszyńskiej?

fot. A.S.

Przepisy prawa o ruchu drogowym mają zapewnić bezpieczeństwo kierującym wszelkimi pojazdami i pieszym. Bywa, że kierowcy aut, cykliści poruszający się po ścieżkach rowerowych i piesi nie widzą się z powodu nadmiernej prędkości lub naturalnych barier (nasadzenia, obiekty). Największe niebezpieczeństwo występuje przy zbliżaniu się do zakrętu.

Problem z widocznością mają użytkownicy dróg skręcających w prawo, z ulicy Grabiszyńskiej w ulicę Pereca. O zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu w/w ulic wnioskowali mieszkańcy osiedla Gajowice. Według nich uzasadnione jest zamontowanie ograniczników prędkości dla jednośladów. Interpelację w tej sprawie wystosował radny miejski Janusz Chudzik.

Magistrat rozważy propozycję zmiany organizacji ruchu, jeśli Rada Osiedla Gajowice zaopiniuje wniosek pozytywnie i swoje stanowisko przekaże do Rady Miasta w formie uchwały.

Elżbieta Urbanek Dyrektor Departamentu zapewniła, iż wprowadzone rozwiązanie na skrzyżowaniu Grabiszyńska/Pereca jest czytelne, kompletne i zgodne z Przepisami prawa o ruchu drogowym.

W mojej ocenie widoczność dla pojazdów skracających w Pereca jest zapewniona i kierujący pojazdem, który stosuje się do Przepisami prawa o ruchu drogowym nie ma problemów z zauważeniem jadącego rowerzysty.
Odnosząc się do bezpieczeństwa pieszych informuję, że przeanalizowana zostanie możliwość wprowadzenia fizycznej separacji pomiędzy pieszymi a rowerzystami na wysokości biletomatu.

dodała Elżbieta Urbanek.

Do sprawy będziemy wracać.
źródło: wdolnymslasku.com, pl/RR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content