37. PKO Wrocław Maraton

fot. MPWiK

15 września biegacze staną na starcie 37. PKO Wrocław Maratonu.

– To ostatni miejski maraton. W następnej edycji chcemy wrócić do korzeni. Bieg będzie finiszował we Wrocławiu, ale startował w miejscowościach oddalonych od Wrocławia – informuje Wojciech Gęstwa – dyrektor Wrocław Maratonu.

Jak będzie wyglądała trasa?

Maraton to nie tylko bieganie, ale także chodzenie. W sobotę, 14 września, odbędzie się druga edycja wrocławskiego „spaceru na medal” – WrocWalk Marathon 2019.

W tym roku po raz pierwszy do wyboru będą dwie trasy: „Wrocławskie muzea” lub „Wrocławskie świątynie i kościoły”.

W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu podczas maratonu przewiduje się w dniu 15.09.2019 r. od około godz. 7:00 do 15:00 utrudnienia w komunikacji na terenie Wrocławia. Jak policja zadba o bezpieczeństwo – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu:

W tym roku, po raz pierwszy zawodnicy otrzymają do picia ekologiczną wodę, czyli wrocławska kranówkę podawaną w biodegradowalnych kubkach.

Uczestnicy wszystkich biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” by pomóc Piotrowi 19-letniemu Piotrowi, który choruje na rzadki nowotwór mózgu – zwojakoglejaka. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Piotra” i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie.

Dodatkowe atrakcje Wrocław Maratonu to m.in. możliwość sprawdzenia się na dystansach sprinterskich czy wyciskanie koktajlu ze świeżych owoców za pomocą specjalnych rowerów.

Fot. Tomasz Kinal

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content