Bezpartyjni i Samorządowcy wystawią listę krajową

mat. prasowe

KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy wystawią listę krajową we wszystkich 41 okręgach. Przedstawiciele będą ubiegać się o mandaty posłów i kilkunastu senatorów.

– Jesteśmy gotowi, zapewnia Michał Nowakowski – rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego.


Wrocławską listę do sejmu otwiera Ewa Zdrojewska, na 2 pozycji znajduje się Karol Przywara, a na trzecim miejscu Janusz Marszałek.

„Przed nami kampania wyborcza, podczas której będziemy przekonywać Polaków do naszych pomysłów na naprawę kraju.” – informuje koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

O północy upłynął termin rejestracji list wyborczych w wyborach do parlamentu. Obecnie trwa ich weryfikacja w Państwowej Komisji Wyborczej. Lista kandydatów na posłów powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tysięcy wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej 2 tysięcy wyborców. Komitet wyborczy, który zgłosił listy kandydatów w co najmniej w połowie okręgów wyborczych, dalsze listy może zgłaszać bez podpisów. 
Zgodnie z kalendarzem wyborczym, do 8 września mają być utworzone obwody głosowania w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych, domach studenckich i zespołach tych domów. Mają być też ustalone ich granice, siedziby i numery. 

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content