Wrocław: Pikieta rodziców dzieci niepełnosprawnych

fot. Radio Rodzina

Nie milkną echa przekształcenia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 we Wrocławiu.

Do końca roku szkolnego 2018/2019 ośrodek był pod zarządem miasta, wraz z nowym rokiem szkolnym, decyzją radnych, placówkę przejęła Fundacja Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji.

Rodzice niepełnosprawnych uczniów otrzymali możliwość, aby ich dzieci trafiły do dwóch placówek, które należą do miasta – jedna znajduje się na ul. Kamiennej, a druga przy ul. Parkowej.

Już w pierwszym dniu okazało się, że szkoły wg rodziców, nie są do końca przystosowane do dzieci niepełnosprawnych.

Mówiła Anna Spisacka mama niepełnosprawnej Julii.

Mama niepełnosprawnej Julii wylicza problemy, z jakimi spotykają się niepełnosprawne dzieci w nowych ośrodkach.

Renata Golobko opiekunka niepełnosprawnego Mateusza, który uczęszcza obecnie do VIII klasy szkoły podstawowej, poszła dziś z synem do nowej placówki przy ul. Kamiennej. Dla Radia Rodzina opisała, co ją spotkało jeszcze przed wejściem do budynku.

– Każdy z rodziców ma możliwość, aby nadal jego dziecko uczęszczało do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 – zaznacza Arkadiusz Filipowski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Anna Spisacka tłumaczy, dlaczego wielu rodziców zrezygnowało z placówki przy ul. Marcina Lutra.

Magistrat zapowiada również, że w planie jest montaż windy w ośrodku przy ul. Parkowej, ma ona się tam pojawić w raz z kolejnym rokiem szkolnym.

Po pikiecie rodzice złożyli w sekretariacie prezydenta petycję, w której proszą o: „godne warunki dla ich dzieci”. Do tematu powrócimy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content