Ołbin stanie się bardziej zielony

fot. Radio Rodzina

W ramach projektu Grow Green śródmieście Wrocławia zyska siedem parków „kieszonkowych”. Zazieleni się także ul. Daszyńskiego.

– Zagospodarowanie podwórzy na Ołbinie pozwoli nam przetestować rozwiązania oparte na naturze, umożliwiające lokalne zagospodarowanie i wykorzystanie wód opadowych, stworzenie oaz zieleni dających schronienie przed upałem i lokalne obniżenie temperatury – mówi Małgorzata Bartyna-Zielińska z Biura Ochrony Przyrody i Klimatu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

To mieszkańcy zgłaszali miejsca, które powinni zostać zrewitalizowane. Za pośrednictwem internetu nadesłali ponad 120 propozycji, z których ostatecznie wybrano 7 lokalizacji.

W ramach projektu na podwórkach na Ołbinie wykonane zostaną także zastępcze siedliska m.in. dla owadów zapylających, zainstalowane zostaną również stałe karmniki dla ptaków i wiewiórek oraz domki dla małych ssaków, np. jeży.

Projekt Grow Green jest finansowany z programu Horyzont 2020, czyli największego programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content