Europoseł Czarnecki: To historyczny moment dla Polski i polskich finansów!

fot. Radio Rodzina

Rada Ministrów przyjęła projekt budżetu na 2020 rok – wydatki i dochody mają wynosić po 429,5 miliarda złotych. W budżecie ważne miejsce zajmą wydatki na świadczenia społeczne, w tym 500 Plus i 500 Plus dla niepełnosprawnych. Łącznie na ten cel w 2020 roku ma zostać wydanych 66 miliardów złotych. Zmniejszone też zostaną podatki dla przedsiębiorców.

– To historyczny moment dla Polski i polskich finansów, mówi Europoseł Ryszard Czarnecki.

Eurodeputowanego pytaliśmy czy po wygranych wyborach może dojść do nowelizacji. – To nie jest budżet wyborczy, mówi Czarnecki.

W przyszłym roku mają też wzrosnąć wydatki na służby zdrowia – do 5,06 procent PKB. Według pierwotnych planów, składka miała wynosić 5,03 procent.

Z ubiegania się o stanowisko komisarza ds.obrony i bezpieczeństwa w nowej Komisji Europejskiej zrezygnował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Kandydatem Polski na komisarza do spraw rolnictwa jest Janusz Wojciechowski.

Kandydat Polski na komisarza do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski jest zadowolony z dzisiejszego spotkania z nową przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Po rozmowie powiedział dziennikarzom w Brukseli, że widzi szansę na dobrą współpracę jeśli zostanie wybrany na komisarza. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content