6 września startują tegoroczne Wrocławskie Dni Seniora !

fot. Radio Rodzina

Od 6 września do 6 października potrwa tegoroczna, jedenasta edycja wrocławskich Dni Seniora. W ciągu czterech tygodni organizatorzy zaplanowali ok. 200 różnych inicjatyw dla osób powyżej 60. roku życia. Trwają zapisy na wydarzenia.

W stolicy Dolnego Śląska żyje blisko 200 tys. seniorów. Od przeszło dekady, co roku, na początku jesieni miasto przez niemal miesiąc należy do nich. Marsz Kapeluszy, Przegląd Twórczości Senioralnej, Targi Senioralne, koncerty, bale, spektakle, bezpłatne badania, porady i konsultacje czy warsztaty, szkolenia i prelekcje – to tylko część z kilkuset wydarzeń, w których mogą brać udział starsi mieszkańcy.

– Dni Seniora stanowią międzypokoleniową przestrzeń, w której spotykają się całe rodziny. W tym roku zapraszamy na wielkie świętowanie od 6 września. W piątek o godz. 10.00 spotykamy się na pl. Nowy Targ obowiązkowo w nakryciach głowy, by pobić Kapeluszowy Rekord Wrocławia. O godz. 11.30 barwny Marsz Kapeluszy wyruszy w stronę sceny na placu Gołębim w Rynku, gdzie odbędzie się wręczenie symbolicznych kluczy do bram miasta dla Królowej i Króla Seniorów – podkreśla Robert Pawliszko, dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora.

– Podczas tegorocznych Dni Seniora szczególnie polecam wydarzenia, których nie tylko odbiorcami, ale i twórcami są seniorzy, w tym m.in.: Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Folklorystycznych, Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych, Przegląd Kabaretów i Małych Form Teatralnych, a także spotkanie z autorami książki „Mój przyjaciel smartfon” – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Harmonogram święta seniorów

Spośród 200 wydarzeń zaplanowanych w ramach Dni Seniora warto wyróżnić m.in. Bal Kapeluszy, Bal Seniora czy Targi Senioralne, które w tym roku po raz pierwszy odbędą się w Teatrze Polskim 29 września w godzinach 10.00-16.00. Partnerzy Dni Seniora zaprezentują także szeroką ofertę adresowaną specjalnie dla osób 60+.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń w ramach Dni Seniora 2019 jest dostępny tutaj oraz w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikskim 6. Osoby zainteresowane udziałem lub mające jakiekolwiek pytania proszone są o kontakt z organizatorami: Kamilą Polańską, koordynatorem Dni Seniora, e-mail: kamila.polanska@wcrs.wrocław.pl, tel. 71 772 49 13, WCS pl. Dominikański 6 (pok. 22).

– Jak każdego roku zaplanowanych zostało wiele interesujących wydarzeń. Spotkania, prelekcje, wykłady, warsztaty, wieczorki taneczne, koncerty, bezpłatne badania i porady to tylko jedna z odsłon bogatej oferty wielkiego Święta Seniorów. Życzę wielu wspaniałych spotkań i wrażeń, dzięki którym tegoroczna jesień we Wrocławiu może być jeszcze radośniejsza – opowiada Ilona Zakowicz, Rzecznik Seniora i Opiekuna.

Od 2009 roku, na przełomie września i października, Wrocławskie Centrum Seniora wraz z partnerami organizuje święto seniorów we Wrocławiu. Dni Seniora mają na celu ukazać potencjał społeczny osób starszych oraz podkreślić ich istotną rolę w społeczeństwie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content