Europoseł Czarnecki o konwencji PiS w Toruniu, dyskredytacji sędziów oraz brexicie

fot. Radio Rodzina

Turystyka i ekologia to m.in. priorytety w nowym programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedział je na konwencji w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił także o kontynuacji polityki „opartej stabilnie na dwóch filarach – na jakości finansów publicznych oraz polityce społecznej”.

– Polska jest wciąż nieodkrytym zagłębiem turystycznym, mówił w Radiu Rodzina europoseł Ryszard Czarnecki.

„Dlatego w naszym programie bardzo mocno stawiamy nacisk na to, żeby w miastach, niezależnie od tego, jak one są różne – Toruń od Krakowa, Wrocław od Gdańska – żeby skończyć z tą betonozą, z betonowymi wielkimi połaciami, żeby postawić na zieleń, żeby skłonić włodarzy wielkich i średnich miast do zazieleniania” – powiedział premier.

Eurodeputowane pytaliśmy czy afera w Ministerstwie Sprawiedliwości nie odbije się na słupkach sondażowych Prawa i Sprawiedliwości w kampanii wyborczej.

Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez żadnego porozumienia, jeśli Bruksela nie zgodzi się na odejście od tak zwanego „backstopu” – przekazało biuro premiera Borisa Johnsona. Wspólnota konsekwentnie odmawia renegocjacji, tłumacząc, że władze w Londynie nie zaprezentowały żadnej alternatywy dla tego mechanizmu. Co to oznacza?

„Backstop”, nazywany także „irlandzkim bezpiecznikiem” pozwoliłby Wielkiej Brytanii na pozostanie w unii celnej po wyjściu z Unii Europejskiej.

Inf. IAR/inf. wł.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content