X Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie

fot. Radio Rodzina

Ponad 1200 osób zgromadziło się w opactwie henrykowskim na jubileuszowej X Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół. Spotkanie jest współfinansowane przez Metropolitę Wrocławskiego, Gminę Ziębice oraz ze środków finansowych PFRON będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Mszy Świętej o 11:30 przewodniczył JE ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Wygłosił również homilię do zgromadzonych, w której przypominał zebranym o wartości każdego człowieka:

– Posłannictwo Chrystusa jest skierowane przede wszystkim do biednych, zepchniętych na margines, cierpiących. Ponieważ Bóg kocha każdego człowieka, nie czyniąc między ludźmi różnicy. Dla Chrystusa każdy człowiek zasługuje na Jego wejrzenie.

Po Eucharystii i uroczystym przejściu przy akompaniamencie orkiestry Miasta Wrocławia rozpoczął się piknik integracyjny prowadzony przez Mateusza Cieniawskiego i Dominika Cichutę. Po słowie od Metropolity Wrocławskiego rozpoczęła się część artystyczna, w której występowały między innymi Celestynki Grupa wokalna Nestor czy Stowarzyszenie na rzecz osób Niepełnosprawnych NAJMILSI, które przyjechało aż z Gaworzyc w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Gwiazdą programu była Śpiewająca Rodzina Kaczmarków. Z pielgrzymami spotkali się również: Sekretarz Gminy Ziębice Rafał Śledź, burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz oraz Paweł Napora, prezes Dolnośląskiego Forum Integracyjnego. Obecni byli także ks. Arkadiusz Krziżok, jeden z głównych organizatorów pielgrzymki, a także ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.
Teren zabezpieczała Ochotnicza Straż Pożarna z Wiązowa oraz Powiatowa Grupa Wsparcia Ratowniczego z Oławy wraz z lekarzami i pielęgniarkami z Wrocławia.

Na antenie Radia Rodzina przez cały dzień relacjonowaliśmy Państwu przebieg wydarzenia. Z uczestnikami pielgrzymki rozmawiała Magdalena Orańska, rzecznik Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Relacja z godz. 11:10 – rozmowa z uczestnikami pielgrzymki, wolontariuszką i ks. Dariuszem Amrogowiczem:

Relacja z godz. 13:20 – zakończyła się Msza św, uczestnicy i wolontariusze wspominają homilię ks. abpa Józefa Kupnego, a także dzielą się wrażeniami z pikniku integracyjnego:

Relacja z godz. 15:30 –  podsumowanie spotkania, podziękowania organizatorów, zaproszenie na kolejną pielgrzymkę:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content