Grupa Johanneum

Aplikacja znajdzie wolne miejsce parkingowe dla autokarów

14.08.2019 13:52 Mateusz Oklasiński

 

Aplikacja znajdzie wolne miejsce parkingowe dla autokarówfot. wroclaw.pl

 

Miasto Wrocław ogłasza przetarg na zaprojektowanie i wdrożenie systemu do zarządzania zajętością miejsc parkingowych dla autokarów turystycznych i kopert wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu kierowcy będą mogli w łatwy sposób znaleźć wolne miejsce.

Według oszacowań, około jedna trzecia ruchu samochodowego w miastach generowana jest przez pojazdy szukające wolnego miejsca parkingowego. Problem ten dotyczy także autobusów turystycznych, które w stolicy Dolnego Śląska obecne są przez cały rok.

W związku z tym, miasto Wrocław ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wdrożenie systemu obsługiwanego przy pomocy specjalnej aplikacji.

System obejmie ponad 90 miejsc postojowych dla autokarów na kilkunastu parkingach w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia (Rynek, Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, Hala Stulecia, ZOO Wrocław, Hydropolis czy Aquapark Wrocław). Ponadto będzie obsługiwać miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami na wszystkich 22 parkingach w strefie A i B.

System składać się będzie z aplikacji mobilnej oraz platformy dla zarządców parkingów. Informacje o wolnych i zajętych w danej chwili miejscach będą przekazywane ze specjalnych czujników, które będą zamontowane na miejscu parkingowym za pomocą sieci bezprzewodowej.

Dzięki nowemu rozwiązaniu mieszkańcy Wrocławia zyskają dodatkową korzyść jaką będzie m.in. poprawa bezpieczeństwa, poprzez ograniczenie ruchu autobusów krążących po mieście w oczekiwaniu na turystów i co za tym idzie – emisję spalin.

inf. wroclaw.pl