Grupa Johanneum

19. edycja Nowych Horyzontów. Co poleca Roman Gutek?

12.07.2019 21:26 Katarzyna Aszkiełowicz

 

19. edycja Nowych Horyzontów. Co poleca Roman Gutek?fot. materiały prasowe

 

25 lipca - 4 sierpnia. Niektórzy na ten czas biorą urlopy, inni organizują czas tak, by między pracą a filmami znaleźć czas na sen - są też tacy, który pierwszy seans podczas festiwalu mają jeszcze przed sobą, albo skrupulatnie dobierają tytuły, by zobaczyć ich może zaledwie kilka, ale się nie zawieść. Na Nowe Horyzonty nie ma jednego sposobu, niemniej warto się na nie przygotować - tak jak przed dłuższą wycieczką.

19. Nowe Horyzonty otworzy 25 lipca polska premiera Portretu kobiety w ogniu, nagrodzonego na festiwalu w Cannes za scenariusz – zdaniem organizatorów Nowych Horyzontów – największego odkrycia spośród tytułów prezentowanych w tegorocznym canneńskim konkursie. Céline Sciamma, reżyserka filmu oraz Adèle Haenel, odtwórczyni głównej roli, wezmą udział w  gali otwarcia festiwalu. Jako film zamknięcia widzowie zobaczą Pewnego razu… w Hollywood. Wrocławskie pokazy najnowszego dzieła Quentina Tarantino będą jednymi z pierwszych w Europie.

A co dziać się będzie między filmami otwarcia i zamknięcia i na co warto zarezerwować miejsce? To doradza dyrektor festiwalu, Roman Gutek. 


11 dni festiwalu także wyzwanie dla organizmu i lekcja strategii. Dyrektor artystyczny, Marcin Pieńkowski, podpowiada, jak przygotować się do nowohoryzontowego survivalu. 


Pełny program festiwalu znajduje się na stronie https://www.nowehoryzonty.pl/