Grupa Johanneum

Kolejny etap remontu autostrady A4. Możliwe duże utrudnienia

16.06.2019 15:35 Piotr Lipieta

 

Kolejny etap remontu autostrady A4. Możliwe duże utrudnieniaFot: wroclaw.pl

 

Od 16 czerwca wieczorem wykonawca remontu autostrady A4 przy punkcie opłat w Karwianach rozpoczyna ostatni etap prac. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W niedzielę (16 czerwca) wieczorem ruch z kierunku Katowic powróci na obecnie remontowaną, północną jezdnię i będzie obsługiwany przez 5 bramek wyjazdowych z odcinka płatnego. Ruch w kierunku Katowic będzie, przed samym poszerzeniem związanym z poborem opłat, sprowadzany do jednego pasa (na długości około 200m), a następnie kierowany do trzech funkcjonujących bramek wjazdowych na odcinek płatny. Podczas tego etapu robót wyłączone z ruchu będzie pięć środkowych bramek.

Zgodnie z założonym harmonogramem ten etap ma zakończyć się do 25 czerwca. 

– Apelujemy do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 ton – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Zalecany objazd dla aut do 3,5 t

Objazd rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe, gdzie kierowcy zjeżdżają z autostrady A4 na drogę ekspresową S8 (dalej drogę krajową nr 8) w kierunku Kłodzka. Następnie należy skręcić w drogę wojewódzką 346 (kierunek Oława) i dalej w drogę wojewódzką 395 (kierunek Wrocław).

Drogą wojewódzką 395 kierowcy dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Taka sama trasa zalecanego objazdu obowiązuje dla przeciwnego kierunku ruchu.


Remont za około 2,5 mln złotych wykonuje firma Strabag Infrastruktura.

źródło: wroclaw.pl, pl/RR