Grupa Johanneum

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich w Mazurowicach

16.06.2019 13:32 Mateusz Cieniawski

 

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich w Mazurowicachfot. MC/RR

 

Trwa Festiwal KGW w Mazurowicach, sobota podczas wydarzenia zapowiadała się gorąco nie tylko ze względu na panującą temperaturę powietrza, ale również ze względu na występy, które czekały na mieszkańców.

Najpierw mieszkańców rozgrzał występ Zespołu Folklorystycznego Sasanka z Rudnej, następnie Krukowianie z Krukowa, a po nich Radośni z Wróblowic.

W międzyczasie obok sceny znajdowali się wystawcy z lokalnymi produktami, takimi jak: miód, wyroby rzemieślnicze, wata cukrowa, ubrania, ozdoby zrobione na szydełku czy wyroby z drewna.

Nie zabrakło również pokazów Ochotniczej Straży Pożarnej z Malczyc, a także warsztatów stolarskich i pokazów walk rycerskich.

W drugiej połowie festiwalu dla wszystkich zagrał Zespół Wokalny Senior wraz z Kabaretem Bałamutki.

Support przed finałowym koncertem w deszczowej oprawie zagrały Guzowianki z Guzów, których utwory na YouTube osiągnęły kilka milinów wyświetleń.

Ze względu na złą pogodę, ostatni finałowy koncert zespołu Percival, który znany jest z utworzenia muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” oraz płyty „Równonoc” został przeniesiony do Karczmy Słowianka.

Publiczność nie odstraszyła zła pogoda, a Percival zagrał koncert, którego wielu nie zapomni do końca życia.

Po koncercie lider zespołu - Mikołaj Rybacki dla Radia Rodzina zdradził skąd grupa czerpie inspiracje do swoich słowiańskich utworów.


Artysta przybliżył również, na jakich instrumentach Percival wykonuje swoje utwory.


Festwial Kół Gospodyń Wiejskich w Mazurowicach potrwa do godziny 18:00.