Grupa Johanneum

Chcesz jechać koleją na wakacje? Sprawdź aktualny rozkład jazdy!

11.06.2019 16:41 Piotr Lipieta

 

Chcesz jechać koleją na wakacje? Sprawdź aktualny rozkład jazdy!fot. A. Kiwała

 

Od 9 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy pociągów. Na Dolnym Śląsku pasażerowie po 10 latach zmodernizowanymi torami pojechali pociągiem Lubin – Legnica do Wrocławia. Na bezpośrednie połączenie Warszawa – Poznań, bez objazdu przez Gniezno, wyjechały pierwsze pociągi ze stolicy Mazowsza i Wielkopolski.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pozwala na wprowadzenie letnich ofert podróży pociągiem w góry i nad morze. Zmiany umożliwiają planowe kursowanie pociągów i realizację największych od lat inwestycji kolejowych za prawie 70 mld zł z Krajowego Programu Kolejowego. Efektami prac – obok powrotu pociągów na modernizowane tory są nowe przystanki np. Rzeszów Zachodni i nowe perony m.in. na trasach Częstochowa – Zawiercie i Chybie – Sumina.

Przypominamy, że przed podróżą warto sprawdzić rozkład. Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy pociągów są także dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na www.portalpasazera.pl, www.rozklad-pkp.pl oraz na stronach przewoźników.

Wprowadzana 9 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów będzie obowiązywała do 31 sierpnia. Na czas wakacyjnych podróży, zarządca infrastruktury wraz z przewoźnikami przygotował ofertę połączeń, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. Podróżni już korzystają z pierwszych efektów prac.