Grupa Johanneum

Jak radzić sobie z upałami? Podpowiadamy!

11.06.2019 15:16 Krzysztof Pieszko

 

Jak radzić sobie z upałami? Podpowiadamy!pixabay

 

Termometry w czerwcu we Wrocławiu regularnie wskazują 30 kresek powyżej 0. Wysokie temperatury mogą być nie tylko nie przyjemne ale również niebezpieczne. Żeby jednak nic nam nie zagroziło wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

Przede wszystkim należy pić dużo wody i uważać by za często nie przebywać na słońcu. Mówi doktor Michał Czapla z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Podczas takiej pogody nasz organizm szczególnie narażony jest na przegrzanie. Jakie objawy powinny być dla nas niepokojące?

W trakcie tak wysokich temperatur należy pamiętać, że pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w aucie, nawet na kilka minut, może mieć bardzo dramatyczne skutki. Mówi Piotr Lis z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Podczas upałów warto pamiętać także o naszych pupilach, zostawiając im w domu miskę z wodą. Pomóc można również bezpańskim i dzikim zwierzętom, udostępniając im wodę na uboczu w zacienionym miejscu. Mówi Barbara Włodarczyk z Ekostraży.

Wysokie temperatury będą towarzyszyć nam do końca tygodnia. Chwilę wytchnienia będziemy mogli odczuć w środę. Wtedy synoptycy prognozują opady deszczu.