Grupa Johanneum

VI Dolnośląski Kongres Samorządowy

17.04.2019 13:11 Mateusz Cieniawski

 

VI Dolnośląski Kongres SamorządowyFot. MC/RR

 

Tegorocznym hasłem Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego jest: „Samorząd. Europa. Przyszłość”. Samorządowcy różnych szczebli zebrali się, aby porozmawiać o lokalnych problemach i wyzwaniach.

Kongres został podzielony na trzy panele dyskusyjne: "Samorząd terytorialny. Nowe Perspektywy", "Kolej dla zrównoważonego rozwoju " oraz "Kształcenie zawodowe - gospodarka, rynek pracy, mobilność".

Przed pierwszym panelem o samorządzie terytorialnym, zapytaliśmy prezydenta Jacka Sutryka o to, jak widzi przyszłość Wrocławia w perspektywie kolejnych 10 lat.Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski dla Radia Rodzina podsumował dyskusję o nowych perspektywach samorządu terytorialnego.Patryk Wild - radny województwa dolnośląskiego, który od początku dba o rozwój Kolei Dolnośląskich, opisał, jak zmieniła się kolej na przestrzeni ostatniej dekady.Ostatnią kwestią, jaka jest poruszona na kongresie to temat kształcenia zawodowego.

O wzywaniach w tej dziedzinie opowiada wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Marcin Krzyżanowski.Starosta Powiatu Wrocławskiego - Roman Potocki opowiedział, jak dużym wyzwaniem dla starostwa jest kształcenie zawodowe.VI Dolnośląski Kongres Samorządowy odbywa się na Stadionie Wrocław, debaty zakończyły się o godzinie 14:00. Panel nt. kształcenia zawodowego prowadziła nasza dziennikarka Patrycja Jenczmionka - Błędowska.