Grupa Johanneum

Bp Dec do chorych: Wasze modlitwy i cierpienia stanowią dla Kościoła nieocenioną wartość

11.02.2019 15:48 Aleksandra Kornicka

 

Bp Dec do chorych: Wasze modlitwy i cierpienia stanowią dla Kościoła nieocenioną wartośćfot. ks. Grzegorz Umiński

 

Z okazji Światowego Dnia Chorego w katedrze świdnickiej bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. w intencji chorych. Podczas Eucharystii został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

W tym roku przypada XXVII Światowy Dzień Chorego i obchodzony jest pod hasłem: „ Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”(Mt 10,8). W homilii Biskup nawiązał do orędzia Ojca Świętego Franciszka wzywającego do bezinteresownej ofiarności - Ojciec św. w obliczu dzisiejszej pogoni za bogactwem, za powiększaniem swojej kasy, wzywa wszystkich do bezinteresownej ofiarności. Jest to bardzo ważne, byśmy nie oczekiwali za każdą pomoc, zapłaty, jakiegoś wynagrodzenia, byśmy byli darem jedni dla drugich – mówił bp Ignacy Dec.

Ks. Marcin Banaczyk, kapelan Szpitala Górniczego i Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu powiedział, że posługa wśród chorych jest szczególną posługą w Kościele:

Jak dodał, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu, kapelan dyżuruje całą dobę:


Posługa kapelana pomaga dostrzegać jak wielkim darem jest życie – wskazał ks. Marcin Banaczyk:


Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez przez Jana Pawła II. Papież wyznaczył obchody na 11 lutego we wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes.