Grupa Johanneum

Wolontariusze poszukiwani

06.12.2018 15:53 Krzysztof Pieszko

 

Wolontariusze poszukiwaniFot. Mateusz Cieniawski/RR

 

Wigilia to czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Nie wszyscy jednak mają to szczęście i w tym wyjątkowym okresie przeżywają je samotnie. Naprzeciw nim wychodzi Mikołaj Rykowski inicjator „wigilii dla samotnych”, prezes fundacji „Wolne krzesło”.

Wrocław po raz kolejny dołączył do miast, w którym ludzie samotni będą mogli się spotkać 24 grudnia przy wspólnym stole. Potrzebni są wolontariusze, aby wigilia mogła się odbyć


Mówił Mikołaj Rykowski. Wolontariusze spotykają się w każdą środę o godzinie 19.00 w miejscu, gdzie odbędzie się wigilia czyli w Zajezdni Dąbie przy ulicy tramwajowej.

W wigilię można się włączyć nie tylko jako wolontariusz – dodaje Mikołaj Rykowski.

Lista produktów potrzebnych do zorganizowania wigilii dostępna jest w intrenecie. Nie byłoby świąt bez prezentów. Dlatego organizatorzy zachęcają mieszkańców Wrocławia do zorganizowania wspólnej niespodzianki.

Mówił Piotr Kochanek wiceprezes fundacji „Wolne Miejsce”. Pluszaki można przynosić do zajezdni Dąbie.

Na wigilię zaproszeni są wszyscy. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest trzeźwość. Początek wigilii dla samotnych w Zajezdni Dąbie 24 grudnia o godzinie 13.00. Organizatorzy przewidują, że na spotkanie może przyjść nawet 1000 osób.