Grupa Johanneum

Muzyczna Noc Nadodrza, czyli osiedlowe muzykowanie!

13.09.2018 18:23 Katarzyna Aszkiełowicz

 

Muzyczna Noc Nadodrza, czyli osiedlowe muzykowanie!plakat autorstwa Julii Sikorskiej

 

Najbliższy weekend we Wrocławiu upłynie pod znakiem Nocy Nadodrza. To już 19. edycja wydarzenia, które zachęca nas, by spojrzeć na to zabytkowe osiedle z nieco innej perspektywy - już po raz drugi będzie to perspektywa muzyczna.

Muzyczna Noc Nadodrza wystartuje w sobotę, w samo południe. Przed nami aż 12 godzin zabawy wypełnionych 37 wydarzeniami: muzyka klasyczna, techno, szanty, folk, rock, warsztaty oraz tańce. Nadodrze nigdy nie zasypia, mówi Jacek Sterczewski, Infopunkt Nadodrze, organizator Muzycznej Nocy NadodrzaFinał wydarzenia to wieczorna swingowa potańcówka na Dworcu Nadodrze, powstająca we współpracy ze Stowarzyszeniem Lindy Szau. To miejsce dosyć nietypowe, ale parkiet już czeka na uczestników, chętnych, by za pomocą tańca przenieść się do lat przedwojennych. Jednym z artystów  Muzycznej Nocy Nadodrza będzie Paweł Romańczuk z zespołem Małe Instrumenty. Małe Instrumenty zagrają w sobotę o godzinie 18:00 w Galerii DIA przy ulicy Chrobrego. 

Muzyczna Noc Nadodrza odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 września. Większość wydarzeń jest bezpłatna. Więcej informacji na fejsbukowej stronie wydarzenia.