Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Czarnecki w #PORANNYGOSC: Trzeba myśleć o tych, którzy nie mogą się bronić. A są nimi dzieci nienarodzone!

17.01.2018 13:02   | dodał: PJ
Czarnecki w #PORANNYGOSC: Trzeba myśleć o tych, którzy nie mogą się bronić. A są nimi dzieci nienarodzone!
  Fot. PJB/RR
Ważą się losy Ryszarda Czarneckiego – wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Liderzy czterech ugrupowań w PE z jego przewodniczącym będą dyskutować dziś o jego przyszłości.

Chodzi o sprawę posłanki PO Róży von Thun und Hohenstein, która w trakcie programu powiedziała niemiecko-francuskiej telewizji Arte, że PiS chce zniszczyć demokrację w Polsce i "jak tak dalej pójdzie, w Polsce nastanie dyktatura".

Do tej wypowiedzi odniósł się eurodeputowany Ryszard Czarnecki, który stwierdził, iż "podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję". Zapowiedział, że nie wycofa się ze swoich słów.

- Zawsze krytykowałem tych polityków, którzy zostali wybrani przez Polaków, a później czuli się ambasadorami Unii Europejskiej w Polsce, a nie na odwrót.


Film wyemitowany w TV Arte to produkcja propagandowa, mówił Czarnecki.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego podziękował także tysiącom internautom, którzy w jego obronie wysłali do europosłów oraz zagranicznych dziennikarzy e-maile.

W lutym natomiast odbędzie się debata, która poprze zachowanie KE.

Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego nie podjęła decyzji o odwołaniu wiceszefa Parlamentu europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. Przewodniczący chcą wrócić do tej kwestii na kolejnym posiedzeniu, na początku lutego.
Przewodniczący chcą, by sprawę wypowiedzi o Róży Thun omówiły z Ryszardem Czarneckim władze ugrupowania, do którego należy - Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Nieoficjalnie wiadomo, że szefowie sześciu ugrupowań „zdecydowanie potępili” słowa Ryszarda Czarneckiego. Chodzi o komentarz europosła do wypowiedzi Róży Thun dla niemiecko-francuskiej telewizji Arte o sytuacji w Polsce za rządów PiS. Europosłanka powiedziała: "Jak tak dalej pójdzie, w Polsce nastanie dyktatura (...) Jak się raz zniszczy demokrację i wolność, to nie wiem jak to odbudować". Ryszard Czarnecki skomentował te słowa w rozmowie z portalem niezależna.pl. Jak powiedział: "Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników (...), a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję".

Wraca temat wiz dla Polaków. Według członków Komisji Sprawiedliwości jest "niedopuszczalne", że obywatele części krajów europejskich - w tym Polski - wciąż muszą ubiegać się o wizy, jeśli chcą polecieć do Stanów Zjednoczonych.

mówił Ryszard Czarnecki – wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Wizy należy znieść, zwłaszcza, że obiecywał to obecny prezydent USA w trakcie swojej kampanii.

Oprócz Polski obowiązkiem wizowym objęte są takie kraje jak: Bułgaria, Chorwacja, Cypr czy Rumunia. Z eurodeputowanym komentowaliśmy także wczorajsze manifestacje - z jednej strony za życiem, a z drugiej przeciwko. Obecnie prace nad obywatelskim projektem ustawy o zakazie aborcji eugenicznej zależą od sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Co powinien zrobić rząd?

Przypomnijmy, projekt „Zatrzymaj aborcję” poparło ponad 830 tys. osób.

Za nami pierwsze czytanie w sejmie ws. projektu. Zdecydowano o dalszym jego skierowaniu do prac w komisji rodziny.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiała Patrycja Jenczmionka - Błędowska.

inf. wł./IAR
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina