Grupa Johanneum

Paweł Fajdek najlepszym sportowcem Dolnego Śląska!

13.01.2018 22:24 Konrad Pikula

 

Paweł Fajdek najlepszym sportowcem Dolnego Śląska!fot. facebook.com/FajdekChampion

 

Mistrz Świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, najlepszym sportowcem, a Arkadiusz Rusin - trener mistrzyń Polski, Ślęzy Wrocław - najlepszym trenerem na Dolnym Śląsku! Nagrody wręczone zostały w piątek we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Podczas gali (12. stycznia) poznaliśmy również najlepszych trenerów i sportowców w powiatach województwa dolnośląskiego. Laureatów tych wyróżnień wybierali internauci. Nagrodę najlepszego sportowca i trenera roku przyznawała kapituła plebiscytu. Pierwsze z wyróżnień trafiło w ręce Pawła Fajdka, który debiutował w konkursie. Wcześniejszy regulamin do udziału w plebiscycie dopuszczał tylko reprezentantów klubów z Dolnego Śląska. W tym roku szanse na laur mieli też mieszkańcy województwa, z tego powodu swojej radości nie ukrywał Paweł Fajdek.Mimo sezonu zakończonego z trzecim tytułem mistrza świata i czwartym złotym medalem na uniwersjadzie lekkoatleta uważa, że nie był to sezon idealny.


Na drugim miejscy znalazła się Alicja Tchórz, medalistka mistrzostw europy w pływaniu oraz Igrzysk sportów nieolimpijskich The Wrold Games. Najniższe miejsce na podium przypadło Łukaszowi Kubotowi, zwycięscy Wimbledonu i liderowi rankingu ATP deblistów.

Tytuł trenera roku otrzymało Arkadiusz Rusin, który po raz pierwszy od 30 lat zdobył ze Ślęzą Wrocław tytuł koszykarskiego mistrza Polski kobiet.

- Cieszę się, że mogę być z państwem, szkoda, że nie fizycznie, bo gramy kolejny mecz i walczymy o kolejne trofea - powiedział w materiale video, nieobecny z powodu przygotowań zespołu do kolejnych meczów.

Tuż za nim uplasował się Tomasz Skrzypek, szkoleniowiec kickbokserów z Fightera Wrocław, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale trenerowi srebrnej Sparty Wrocław Rafałowi Dobruckiemu.

Warto też wspomnieć osobę Daniela Majewskiego, który wybrany przez internautów najpopularniejszym trenerem roku, sprawił niespodziankę swojej babci.

Nie stawiając się na gali, poprosił ją, by odebrała w jego imieniu nagrodę. Gdy ta pojawiła się na scenie, siostra laureata wręczyła jej lis do odczytania. Wszyscy zgromadzeni na gali mogli usłyszeć słowa, w których trener dziękuje swojej babci za wsparcie, mówi, jak bardzo ją kocha i pragnie, by to ona dziś była oklaskiwana i czuła się wyjątkowa.

Plebiscyt zorganizowała Gazeta Wrocławska.


inf. wł / Krzysztof Pieszko

fot. facebook.com/FajdekChampion