Grupa Johanneum

W #PORANNYGOSC z bpem Andrzejem Siemieniewskim o Dniu Uchodźcy w Kościele Katolickim

12.01.2018 09:10 Mateusz Cieniawski

 

W #PORANNYGOSC z bpem Andrzejem Siemieniewskim o Dniu Uchodźcy w Kościele Katolickim fot. Krzysztof Kunert/Radio Rodzina

 

W drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego obchodzony jest w Kościele Katolickim Dzień Migranta i Uchodźcy.

Zapytaliśmy Porannego Gościa – bpa Andrzeja Siemieniewskiego, czy Święta Rodzina, gdy uciekała przed Herodem do Egiptu, może być brana pod uwagę jako archetyp uchodźcy?W mediach często stawia się znak równości między słowem imigrant a uchodźca.

Bp Siemieniewski podkreśla, że są to dwa różne oczekiwania:A jak kościół katolicki pomaga dzisiaj w obszarach objętych konfliktami?Podjęliśmy również temat dotyczący najbliższego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który co roku obchodzony jest 17 stycznia. Poranny Gość – bp Andrzej Siemieniewski wytłumaczył, czemu służą tego typu wydarzenia w kościele:17 stycznia podczas obchodów Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim o godzinie 18:30 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego bp Andrzej Siemieniewski wraz z wrocławskim rabinem podejmą dyskusję na temat słów z księgi Izajasza "Pokój, pokój bliskim i dalekim". Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Posłuchaj rozmowy, którą prowadził Mateusz Cieniawski: