Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Dlaczego warto spędzić koniec i początek roku ze wspólną Taizé ? (POSŁUCHAJ)

08.01.2018 12:53   | dodał: PJ
Dlaczego warto spędzić koniec i początek roku ze wspólną Taizé ? (POSŁUCHAJ)
  fot. Patrycja Jenczmionka- Błędowska
Co roku w jednym z europejskich miast odbywa się ekumeniczne spotkanie Taizé nazywane Pielgrzymką Zaufania przez Ziemię. W roku 2017 odbyło się ono w Szwajcarii w Bazylei. Jednocześnie spotkania odbywały się także w Niemczech i Francji. W inicjatywie uczestniczyło ok. 5 tys. młodych ludzi z Polski.

Młodzi ludzi zostają przyjęci przez parafie, a zakwaterowanie otrzymują u rodzin goszczących lub w budynkach przystosowanych do nocowania. Młodzi ludzie rozpoczynają spotkania każdego poranku modlitwą w parafiach, a potem uczestniczą w warsztatach w małych grupach, gdzie wymieniają się swoim doświadczeniem i wiarą. 31 grudnia brali udział m.in. spotkaniach w grupach narodowych, nocnym czuwaniu modlitewnym o pokój na świecie oraz święcie narodów. W tym roku z młodymi ludźmi z Polski spotkał się na wspólnej Eucharystii biskup pomocnicy warszawsko – praski – ks. Marek Solarczyk, który przewodniczył Mszy św. w Santa Jakobs-halle.

Czego można doświadczyć podczas spotkania Taizé? Czy można zatrzymać się i przeżyć swoją wiarę? Dlaczego warto pojechać na spotkanie wspólny – tego dowiedzą się Państwo z materiału Patrycji Jenczmionki – Błędowskiej, która wraz z młodymi ludźmi uczestniczyła w wydarzeniu w Bazylei.


41. spotkanie Taizé odbędzie się w na przełomie starego i nowego roku w Hiszpanii w Madrycie.radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina