Grupa Johanneum

Radio Rodzina w Orszaku Trzech Króli (AKTUALIZACJA,WIDEO, POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA)

06.01.2018 17:09 Konrad Pikula

 

Radio Rodzina w Orszaku Trzech Króli (AKTUALIZACJA,WIDEO, POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA)Fot. Krzysztof Mazur

 

Po raz kolejny Uroczystości Objawienia Pańskiego (6. stycznia) towarzyszyły Orszaki Trzech Króli. Radio Rodzina relacjonowało przez cały dzień przebieg dolnośląskich orszaków. W gronie kolędujących na wrocławskim Rynku był ks. abp Józef Kupny.

We Wrocławiu wielobarwny korowód wyruszył z Ostrowa Tumskiego. Do celu, żłóbka na wrocławskim rynku, podążały całe rodziny, w kulminacyjnym momencie ponad 22 tys. osób. Niektórzy wybrali stroje przypominające postacie historyczne - relacjonowała Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzeczniczka wrocławskiego Orszaku. 


ZOBACZ WIDEONa końcu tekstu zamieszczamy fotogalerię z Orszaku Trzech Króli we Wrocławiu.


Polecamy także obszerną galerię zdjęć Andrzeja Niedźwieckiego:

https://obuch.smugmug.com/Wrocaw-wydarzenia/Orszak-3-Kr%C3%B3li/2018/


\W Świdnicy
trasa orszaku prowadziła z pl. św. Jana Pawła II do Rynku. Zorganizowano trzy scenki. Uliczne jasełka miały na celu zintegrowąć lokalną społeczność - powiedział Jan Jaśkowiak, organizator świdnickiego Orszaku.W Nowej Rudzie Słupcu Orszak tworzyły trzy nurty, prowadzone przez królów, każdy z innej parafii. Frekwencja była znakomita. Dopisali parafianie i goście - informował na antenie Radia Rodzina ks. Marcin Zawada, wikariusz z parafii pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej.Korepondencji Radia Rodzina relacjonowali dzśi także z Olesnicy, Wołowa i Milicza. Orszak Trzech Króli przeszedł łącznie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.

To jedna z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło wszystkich dzisiejszych orszaków było wspólne: „Bóg jest dla wszystkich”.
ZOBACZ WIDEO świetny  koncert Arka Noego Zapraszamy !!!


Źródła:
inf. wł.
twitter.com/abp_jozef

Fot. Janusz Gajdamowicz/RR