Grupa Johanneum

Skoczylas w #PORANNYGOSC o zmianach w biletach MPK i planach Rady Miasta na rok 2018

04.01.2018 09:55 Mateusz Oklasiński

 

Skoczylas w #PORANNYGOSC o zmianach w biletach MPK i planach Rady Miasta na rok 2018fot. MO/RR

 

W rozmowie z Porannym Gościem podsumowaliśmy rok 2017 dla Wrocławia, powiedzieliśmy także o zmianach i przedsięwzięciach, jakie czekają Wrocław w 2018 roku.

 - Rok 2017 był dobrym rokiem dla Wrocławia, udało się osiągnąć wiele sukcesów – mówi Jerzy Skoczylas, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, Poranny Gość Radia Rodzina:

 - Rok 2018 będzie przede wszystkim kontynuacją inicjatyw rozpoczętych wcześniej – dodaje Skoczylas:

W tym roku świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Jakie zadania stoją przed Radą Miejską w związku z tą rocznicą?

Z Porannym Gościem rozmawialiśmy także o zmianach w komunikacji miejskiej. Decyzją radnych od 1 stycznia obowiązuje nowa taryfa biletowa MPK.

Wśród zmian zniesiona została opłata za przewóz bagaży i zwierząt, wprowadzona została darmowa komunikacja dla osób w wieku 69 lat, nastąpiła także jedna podwyżka – ceny biletu normalnego.

 - Komunikacja miejska się rozwija, pewne zmiany cen były konieczne – mówi Jerzy Skoczylas:

Oferta biletów czasowych została powiększona o bilet 15-minutowy.

 - Myślę, że to dobra alternatywa dla osób, które podróżują na krótkich odcinkach, takie rozwiązania są popularne także w innych miastach – dodaje wiceprzewodniczący:

Zgodnie z uchwałą radnych również od stycznia osoby, które ukończyły 69 lat będą podróżowały komunikacją miejską bezpłatnie. Co roku próg wiekowy dla seniorów będzie obniżany - na początku 2022 roku za darmo będą mogły podróżować osoby, które ukończyły 65 lat.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.