Grupa Johanneum

Przed nami kolejna Noc Nikodema

03.01.2018 11:48 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Przed nami kolejna Noc Nikodemamat. prasowe

 

Przez 9 pierwszych piątków miesiąca odbywają się spotkania się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 po to, by uczyć się, jak mądrze podejmować decyzje, dokonywać życiowych wyborów i odkrywać, do czego jesteśmy powołani.

Te spotkania właśnie ze względu na historię patrona i porę wydarzenia nazywamy Nocą Nikodema. Cykl powstał z myślą o młodych ludziach: uczniach szkół ponadpodstawowych, młodych dorosłych rozpoczynających studia bądź pracę, którzy chcą odkryć, jak dobrze i mądrze kształtować swoją przyszłość.

Spotkanie zaczynamy od wspólnej kolacji (każdy przynosi ze sobą kanapki), potem słuchamy konferencji, dzielimy się swoimi przeżyciami w mniejszych grupach, uczestniczymy w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Całonocne czuwanie składa się z dwóch części: pierwszą prowadzą animatorzy, druga odbywa się w ciszy i jest osobistym spotkaniem z Jezusem na modlitwie. Jest to czas na spowiedź, indywidualną refleksję lub rozmowę z kapłanem, siostrą zakonną bądź osobą świecką. Dla mniej wytrwałych przewidzieliśmy możliwość prostego noclegu (trzeba zabrać ze sobą śpiwór i karimatę). Noc Nikodema kończymy o 6:00 Jutrznią i wspólnym śniadaniem.

Program:

19:00 – kolacja, zawiązanie wspólnoty,
20:00 – konferencja,
20:45 – rozmowa w grupach na tematy z konferencji,
21:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu ze śpiewem i rozważaniami, okazja do rozmowy i spowiedzi,
22:30 – msza święta,
23:30 – adoracja,
0:00 – adoracja w ciszy;
* w czasie adoracji możliwość spowiedzi, rozmowy; dla chętnych możliwość noclegu (należy zabrać śpiwór i karimatę).
6:00 – Jutrznia, śniadanie.

Co zabrać ze sobą?
– kanapki na kolację i śniadanie,
– notes, długopis,
– w przypadku noclegu: śpiwór i karimatę.

Terminy spotkań:  5 stycznia 2018, 2 lutego 2018, 2 marca 2018,  6 kwietnia 2018, 11 maja 2018, 1 czerwca 2018.

Zgłoszeniawcześniejsze zgłoszenie obecności pomoże nam lepiej przygotować spotkanie, dlatego prosimy, jeżeli planujesz wziąć udział w Nocy Nikodema – wypełnij formularz

http://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/2017/09/06/noc-nikodema/