Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Wigilia na pl. Solnym dla najuboższych wrocławian (WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ)

25.12.2017 11:23   | dodał: KK
Wigilia na pl. Solnym dla najuboższych wrocławian (WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ)
  Fot. PT
W Wigilię Bożego Narodzenia wolontariusze i pracownicy Caritas zbudowali na wrocławskim pl. Solnym miasteczko namiotowe. Zgromadzonych pobłogosławił abp Józef Kupny, życzenia złożył im też m.in. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Radio Rodzina przeprowadziło z pl. Solnego bezpośrednią transmisję.

W wigilii wzięło udział ponad 1000 podopiecznych wrocławskiego Caritasu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIGILII NA PL. SOLNYM 

- Liczba zaproszonych jest co roku w zasadzie nieograniczona – mówił Paweł Trawka z Caritas - W tym roku spodziewaliśmy się nawet 1000 osób, podopiecznych wrocławskiej Caritas.

ZOBACZ WIDEO


Wigilia na Placu Solnym jest zwieńczeniem szeregu przedświątecznych przygotowań, w których pracownicy i wolontariusze Caritas mają pełne ręce…  Dzieł miłosierdzia jest naprawdę wiele. – Pod koniec października odebraliśmy niemal 90 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez kolejne dni rozwoziliśmy je po parafiach naszej archidiecezji – wyjaśnia siostra Maria Rzezacz SBSJ, koordynująca WDPD. Z kolei Michał Brzezicki jest odpowiedzialny za świąteczne paczki: - Akcja ich pakowania rozpoczyna się już w listopadzie. 15 ton żywności musi znaleźć się w ozdobnych kartonach. Z miastem Wrocław przygotowujemy 1000 potężnych, kolorowych, świątecznych paczek. Z pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostarczamy je do Rad Osiedla, które obdarowują nimi okolicznych mieszkańców – dodaje.  Dzięki świecom i paczkom Caritas ma możliwość zagościć przy stołach zarówno pomagających, jak i potrzebujących.`

Źródło: Wrocławska Caritas
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina