Grupa Johanneum

Wigilia na pl. Solnym dla najuboższych wrocławian (WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ)

25.12.2017 11:23 Krzysztof Kunert

 

Wigilia na pl. Solnym dla najuboższych wrocławian (WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ)Fot. PT

 

W Wigilię Bożego Narodzenia wolontariusze i pracownicy Caritas zbudowali na wrocławskim pl. Solnym miasteczko namiotowe. Zgromadzonych pobłogosławił abp Józef Kupny, życzenia złożył im też m.in. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Radio Rodzina przeprowadziło z pl. Solnego bezpośrednią transmisję.

W wigilii wzięło udział ponad 1000 podopiecznych wrocławskiego Caritasu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIGILII NA PL. SOLNYM 

- Liczba zaproszonych jest co roku w zasadzie nieograniczona – mówił Paweł Trawka z Caritas - W tym roku spodziewaliśmy się nawet 1000 osób, podopiecznych wrocławskiej Caritas.

ZOBACZ WIDEO


Wigilia na Placu Solnym jest zwieńczeniem szeregu przedświątecznych przygotowań, w których pracownicy i wolontariusze Caritas mają pełne ręce…  Dzieł miłosierdzia jest naprawdę wiele. – Pod koniec października odebraliśmy niemal 90 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez kolejne dni rozwoziliśmy je po parafiach naszej archidiecezji – wyjaśnia siostra Maria Rzezacz SBSJ, koordynująca WDPD. Z kolei Michał Brzezicki jest odpowiedzialny za świąteczne paczki: - Akcja ich pakowania rozpoczyna się już w listopadzie. 15 ton żywności musi znaleźć się w ozdobnych kartonach. Z miastem Wrocław przygotowujemy 1000 potężnych, kolorowych, świątecznych paczek. Z pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostarczamy je do Rad Osiedla, które obdarowują nimi okolicznych mieszkańców – dodaje.  Dzięki świecom i paczkom Caritas ma możliwość zagościć przy stołach zarówno pomagających, jak i potrzebujących.`

Źródło: Wrocławska Caritas