Grupa Johanneum

Setki świątecznych paczek ofiarowała dziś dzieciom i potrzebujących Wrocławska Caritas (WIDEO, GALERIA)

23.12.2017 14:28 Krzysztof Kunert

 

Setki świątecznych paczek ofiarowała dziś dzieciom i potrzebujących Wrocławska Caritas (WIDEO, GALERIA)

 

Mikołaj zawsze był wrażliwy na ubogich, dlatego z caritasowymi dziećmi z archidiecezji wrocławskiej spotykał się 23 grudnia i hojnie obdarzył je prezentami. Mikołaj nie zapomniał też o najbardziej potrzebujących dorosłych mieszkańcach miasta. A jego pomocnikiem był dziś abp Józef Kupny.

  – Zachęcaliśmy uczniów, szczególnie w placówkach, gdzie działają Szkolne Koła Caritas, aby podczas mikołajek pomyśleli o dzieciach bardzo ubogich, które nie mają nawet nadziei na świąteczny prezent – mówi Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator SKC. Nowe zabawki, gry, puzzle, słodycze i maskotki zostały posortowane przez pomocników św. Mikołaja i powkładane do paczek przygotowywanych dla podopiecznych Caritas - Każdy podarunek jest zindywidualizowany i dobrany do wieku dziecka - mówi Paweł Trawka z wrocławskiej Caritas - Św. Mikołaj zawsze był wrażliwy na ubogich, dlatego z caritasowymi dziećmi spotykał się dziś i hojnie je obdarował prezentami. 

Wrocławska Caritas pamiętała także o najbardziej potrzebujących. Dziś w auli PWT  abp Kupny spotkał się  z najuboższymi mieszkańcami Wrocławia, złożył im świąteczne życzenia, dzielił się opłatkiem oraz, wraz z pracownikami Caritas, rozdał 750 świątecznych paczek.

ZOBACZ WIDEO


A już jutro - w Wigilię Bożego Narodzenia - wolontariusze i pracownicy Caritas od świtu zbudują miasteczko namiotowe. Gdy zjawią się tu pierwsi goście muszą poczuć się dobrze przyjęci. A liczba zaproszonych jest niebagatelna i w zasadzie nieograniczona. – Nawet 1000 osób, podopiecznych wrocławskiej Caritas i samotnych, może skorzystać z przygotowanego w tym dniu poczęstunku świątecznego – podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, Dyrektor Wrocławskiej Caritas.

Wigilia na Placu Solnym jest zwieńczeniem szeregu przedświątecznych przygotowań, w których pracownicy i wolontariusze Caritas mają pełne ręce… no właśnie, zależy od akcji.  – Pod koniec października odebraliśmy niemal 90 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez kolejne dni rozwoziliśmy je po parafiach naszej archidiecezji – wyjaśnia siostra Maria Rzezacz SBSJ, koordynująca WDPD. Z kolei Michał Brzezicki jest odpowiedzialny za świąteczne paczki: - Akcja ich pakowania rozpoczyna się już w listopadzie. 15 ton żywności musi znaleźć się w ozdobnych kartonach. Z miastem Wrocław przygotowujemy 1000 potężnych, kolorowych, świątecznych paczek. Z pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostarczamy je do Rad Osiedla, które obdarowują nimi okolicznych mieszkańców – dodaje.  Dzięki świecom i paczkom Caritas ma możliwość zagościć przy stołach zarówno pomagających, jak i potrzebujących.`

Źródło: Wrocławska Caritas