Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Setki świątecznych paczek ofiarowała dziś dzieciom i potrzebujących Wrocławska Caritas (WIDEO, GALERIA)

23.12.2017 14:28   | dodał: KK
Setki świątecznych paczek ofiarowała dziś dzieciom i potrzebujących Wrocławska Caritas (WIDEO, GALERIA)
 
Mikołaj zawsze był wrażliwy na ubogich, dlatego z caritasowymi dziećmi z archidiecezji wrocławskiej spotykał się 23 grudnia i hojnie obdarzył je prezentami. Mikołaj nie zapomniał też o najbardziej potrzebujących dorosłych mieszkańcach miasta. A jego pomocnikiem był dziś abp Józef Kupny.

  – Zachęcaliśmy uczniów, szczególnie w placówkach, gdzie działają Szkolne Koła Caritas, aby podczas mikołajek pomyśleli o dzieciach bardzo ubogich, które nie mają nawet nadziei na świąteczny prezent – mówi Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator SKC. Nowe zabawki, gry, puzzle, słodycze i maskotki zostały posortowane przez pomocników św. Mikołaja i powkładane do paczek przygotowywanych dla podopiecznych Caritas - Każdy podarunek jest zindywidualizowany i dobrany do wieku dziecka - mówi Paweł Trawka z wrocławskiej Caritas - Św. Mikołaj zawsze był wrażliwy na ubogich, dlatego z caritasowymi dziećmi spotykał się dziś i hojnie je obdarował prezentami. 

Wrocławska Caritas pamiętała także o najbardziej potrzebujących. Dziś w auli PWT  abp Kupny spotkał się  z najuboższymi mieszkańcami Wrocławia, złożył im świąteczne życzenia, dzielił się opłatkiem oraz, wraz z pracownikami Caritas, rozdał 750 świątecznych paczek.

ZOBACZ WIDEO


A już jutro - w Wigilię Bożego Narodzenia - wolontariusze i pracownicy Caritas od świtu zbudują miasteczko namiotowe. Gdy zjawią się tu pierwsi goście muszą poczuć się dobrze przyjęci. A liczba zaproszonych jest niebagatelna i w zasadzie nieograniczona. – Nawet 1000 osób, podopiecznych wrocławskiej Caritas i samotnych, może skorzystać z przygotowanego w tym dniu poczęstunku świątecznego – podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, Dyrektor Wrocławskiej Caritas.

Wigilia na Placu Solnym jest zwieńczeniem szeregu przedświątecznych przygotowań, w których pracownicy i wolontariusze Caritas mają pełne ręce… no właśnie, zależy od akcji.  – Pod koniec października odebraliśmy niemal 90 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, przez kolejne dni rozwoziliśmy je po parafiach naszej archidiecezji – wyjaśnia siostra Maria Rzezacz SBSJ, koordynująca WDPD. Z kolei Michał Brzezicki jest odpowiedzialny za świąteczne paczki: - Akcja ich pakowania rozpoczyna się już w listopadzie. 15 ton żywności musi znaleźć się w ozdobnych kartonach. Z miastem Wrocław przygotowujemy 1000 potężnych, kolorowych, świątecznych paczek. Z pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostarczamy je do Rad Osiedla, które obdarowują nimi okolicznych mieszkańców – dodaje.  Dzięki świecom i paczkom Caritas ma możliwość zagościć przy stołach zarówno pomagających, jak i potrzebujących.`

Źródło: Wrocławska Caritasradio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina