Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Opłatek w dolnośląskiej „ Solidarności”

21.12.2017 14:37   | dodał: KK
 Opłatek w dolnośląskiej „ Solidarności”
  Fot. MZ
Przedstawiciele komisji zakładowych należących do Regionu Dolny Śląsk NSZZ „ Solidarność” licznie przybyli na swoje tradycyjne doroczne spotkanie opłatkowe.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. : Krajowy Duszpasterz  Ludzi Pracy, metropolita wrocławski ks. abp. Józef Kupny,  kapelani tego związku zawodowego : ks. prał. Stanisław Pawlaczek, ks. kan. Krzysztof Hajdun, ks. kan. Artur Szela , proboszcz parafii p.w. św. Klemensa Dworzaka  ks. Jacek Maciaszek SJ( na terenie tej wspólnoty działała zajezdnia autobusowa, w której rodziła się wrocławska „ Solidarność”) , Główny Inspektor Pracy minister Wiesław  Łyszczek. Pracodawców reprezentowali: Grzegorz Dzik, Andrzej Kalisz i Marek Pasztetnik z Zachodniej Izby Gospodarczej, kanclerz Loży Dolnośląskiej Bussines Center Club Marek Woron i prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński. Przybyli także przedstawiciele organizacji kombatanckich i młodzieżowych współpracujących z „ Solidarnością”.

Witając serdecznie wszystkich uczestników spotkania  przewodniczący  Zarządu Regionu Dolny Śląsk  NSZZ „ Solidarność” Kazimierz Kimso, który od stycznia 2018r. obejmie kierowanie pracami Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego wskazał, że można mieć swoje zdanie, ale szukać wspólnego, dobrego rozwiązania. I my  tym w skali całego kraju  tutaj na Dolnym Śląsku rzeczywiście się wyróżniamy. – dzisiaj dialog odbywa się przy stołach. A efekty tych rozmów są zawsze trwalsze, lepsze niż dialog prowadzony na ulicach. Na Dolnym Śląsku udało nam się wypracować to, że wznosimy się ponad pewne partykularyzmy. I to jest rzecz niezwykle ważna- podkreślił K. Kimso. Dodał, że taka  działalność wiąże się z częstą nieobecnością w domu, zaniedbywaniem rodzin, bliskich. I dlatego  z okazji świat Bożego Narodzenia i Nowego 2018 Roku życzę wszystkim serce, miłości, Błogosławieństwa Bożego i po prostu bycia razem - akcentował szef dolnośląskiej  „Solidarności”.

Zabierając głos w imieniu pracodawców  prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew  Ładziński stwierdził, że  na szczeblu wojewódzkim  współpraca  z „ Solidarnością” jest wzorcowa, zawsze rozwiązywanie jakiegoś problemu kończy się osiągnięciem konsensusu.- My tutaj pokazujemy, że można naprawdę w kulturalny sposób się dogadać, że w naszych wzajemnych dyskusjach liczą się tylko argumenty.

Metropolita wrocławski z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2018 Roku życzył zebranym atmosfery radości ,miłości, pokoju, dobroci, życzliwości  i Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Tekst i zdjęcia : Marek Zygmunt          

    


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina