Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Bp Siemieniewski prezydentem Fundacji Vide et Crede

19.12.2017 11:18   | dodał: AS
Bp Siemieniewski prezydentem Fundacji Vide et Crede
  fot. Krzysztof Kunert/Radio Rodzina
Rada Fundatorów Fundacji Vide et Crede im. Św. Jana Pawła II na swoim posiedzeniu w dniu 18 grudnia 2017 roku, postanowiła powołać Jego Ekscelencję ks. Biskupa prof. dr. hab. Andrzeja SIEMIENIEWSKIEGO na Prezydenta Fundacji.

Okazją do wręczenia tego powołania było spotkanie opłatkowe w siedzibie Fundacji.

Rolą Prezydenta jest reprezentowanie Fundacji Vide et Crede na forum ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Cieszymy się bardzo, że bp Siemieniewski zgodził się na objęcie tej funkcji. Tym bardziej, że Ekscelencja jest obecny z nami od samego początku naszego działania i wspiera nas modlitwą oraz dobrym słowem – mówi ks. Piotr Wiśniowski asystent kościelny Fundacji.

Vide et Crede powstała jako jeden z owoców I Wrocławskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji. Oficjalnie działa od grudnia 2013 roku.

- Naszym celem jest promowanie takich wartości jak wiara, rodzina, obrona życia oraz patriotyzm. Między innymi tworzymy sieć bilbordów wielkoformatowych (12 i 18 m2), na których raz w miesiącu zamieszczane są tematyczne plakaty o charakterze ewangelizacyjnym – dodaje ks. Piotr Wiśniowski.

Fundacja jest współtwórcą ogólnopolskiego projektu mającego na celu zachęcenie polskiego społeczeństwa do czytania Pisma Świętego. Projekt ten nosi nazwę Zawróceni.pl. Do udziału w nim zapraszane są znane powszechnie osoby, które swym życiem i postępowaniem świadczą o przywiązaniu do chrześcijaństwa. W pierwszej edycji Zawróconych udział wzięli: bracia Łukasz i Paweł Golcowie, raper Arkadio, Radosław Pazura oraz Agnieszka Musiał.

W roku 2016, na mocy porozumienia z archidiecezją krakowską Fundacja przeprowadziła kampanię promującą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Od roku 2016 wraz z OO Franciszkanami z Niepokalanowa, jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów „Niepokalanów” we Wrocławiu.

Fundacja Vide et Crede wspiera dzieło Nowej Ewangelizacji w każdej polskiej diecezji oferując swoje doświadczenia, pomysły i narzędzia.

Więcej informacji:

www.vide-crede.pl
www.facebook.com/ewangelizacja.info
www.zawroceni.pl
www.mkff.pl

inf. pras.radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina