Grupa Johanneum

Bp Siemieniewski prezydentem Fundacji Vide et Crede

19.12.2017 11:18 Adrianna Sierocińska

 

Bp Siemieniewski prezydentem Fundacji Vide et Credefot. Krzysztof Kunert/Radio Rodzina

 

Rada Fundatorów Fundacji Vide et Crede im. Św. Jana Pawła II na swoim posiedzeniu w dniu 18 grudnia 2017 roku, postanowiła powołać Jego Ekscelencję ks. Biskupa prof. dr. hab. Andrzeja SIEMIENIEWSKIEGO na Prezydenta Fundacji.

Okazją do wręczenia tego powołania było spotkanie opłatkowe w siedzibie Fundacji.

Rolą Prezydenta jest reprezentowanie Fundacji Vide et Crede na forum ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Cieszymy się bardzo, że bp Siemieniewski zgodził się na objęcie tej funkcji. Tym bardziej, że Ekscelencja jest obecny z nami od samego początku naszego działania i wspiera nas modlitwą oraz dobrym słowem – mówi ks. Piotr Wiśniowski asystent kościelny Fundacji.

Vide et Crede powstała jako jeden z owoców I Wrocławskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji. Oficjalnie działa od grudnia 2013 roku.

- Naszym celem jest promowanie takich wartości jak wiara, rodzina, obrona życia oraz patriotyzm. Między innymi tworzymy sieć bilbordów wielkoformatowych (12 i 18 m2), na których raz w miesiącu zamieszczane są tematyczne plakaty o charakterze ewangelizacyjnym – dodaje ks. Piotr Wiśniowski.

Fundacja jest współtwórcą ogólnopolskiego projektu mającego na celu zachęcenie polskiego społeczeństwa do czytania Pisma Świętego. Projekt ten nosi nazwę Zawróceni.pl. Do udziału w nim zapraszane są znane powszechnie osoby, które swym życiem i postępowaniem świadczą o przywiązaniu do chrześcijaństwa. W pierwszej edycji Zawróconych udział wzięli: bracia Łukasz i Paweł Golcowie, raper Arkadio, Radosław Pazura oraz Agnieszka Musiał.

W roku 2016, na mocy porozumienia z archidiecezją krakowską Fundacja przeprowadziła kampanię promującą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Od roku 2016 wraz z OO Franciszkanami z Niepokalanowa, jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów „Niepokalanów” we Wrocławiu.

Fundacja Vide et Crede wspiera dzieło Nowej Ewangelizacji w każdej polskiej diecezji oferując swoje doświadczenia, pomysły i narzędzia.

Więcej informacji:

www.vide-crede.pl
www.facebook.com/ewangelizacja.info
www.zawroceni.pl
www.mkff.pl

inf. pras.