Grupa Johanneum

Wigilia Związku Polskich Kawalerów Maltańskich z abp. Kupnym

18.12.2017 16:58 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Wigilia Związku Polskich Kawalerów Maltańskich z abp. Kupnymfot. ks. CC

 

Blisko 100 osób z ubogich i samotnych rodzin spotkało się na Wigilii zorganizowanej przez Zakon Kawalerów Maltańskich. W wydarzeniu uczestniczył metropolita wrocławski Józef Kupny.

Spotkanie miało miejsce Dworze Polskim o godz. 14.30 Zakon Św. Jana z Jerozolimy to jedna z najstarszych instytucji zachodniej i chrześcijańskiej cywilizacji. Powstały w Jerozolimie ok. roku 1050, jest on zakonem świeckim, tradycyjnie o charakterze wojskowym, rycerskim, szlacheckim. Ma 12,500 członków; niektórzy z nich to Bracia Profesi którzy składali śluby posłuszeństwa. Inni kawalerowie i damy są członkami świeckimi, oddając się sprawowaniu chrześcijańskich cnot i dobroczynności. Rycerze Maltańscy wyróżniają się swoim zaangażowaniem w doskonaleniu duchowości w Kościele i pracy w służbie ubogim i chorym.  

Zakon Maltański pozostaje wierny swym zasadom, podsumowanymi w haśle Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum, obrona Wiary i służba ubogim i cierpiącym. Zasady te spełniają się poprzez ochotniczą pracę Dam i Kawalerów w niesieniu pomocy humanitarnej i działalność medyczną i społeczną. Obecnie, Zakon prowadzi działalność w przeszło 120 krajach.


inf. http://zakonmaltanski.pl/zpkm/misja-zakonu